Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › HELL ENERGY SRL

HELL ENERGY SRL

Înființată în 2006 · 20 ani vechime · Orş. Ungheni
CUI 18963836 · J2006001346264
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HELL ENERGY SRL
Cod fiscal (CIF) RO18963836
Nr. Reg. Comerțului J2006001346264
Sediu social G UNGHENI nr. 261/R, Orş. Ungheni, jud. MUREŞ
Telefon 0732530653

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BARABÁS ZSOLT · administratorBARÁBAS ERNŐ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 24.08.2006
CAEN4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HELL ENERGY SRL după CUI 18963836 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
341.525.960 lei
-3.0% vs 2024
Profit net 2025
-19.946.311 lei
-3703.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.8%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.357 de firme din Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector188 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 3 angajați, din 1.310 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 28.426.016 lei20132014: 40.583.335 lei20142015: 46.593.876 lei20152016: 65.578.530 lei20162017: 84.312.909 lei20172019: 162.792.594 lei20192020: 207.463.437 lei20202021: 241.537.668 lei20212022: 318.760.732 lei20222023: 358.353.813 lei20232024: 352.570.943 lei20242025: 341.525.960 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 341.525.960 lei -19.946.311 lei 188
2024 352.570.943 lei -524.453 lei 206
2023 358.353.813 lei 712.281 lei 196
2022 318.760.732 lei 3.853.140 lei 167
2021 241.537.668 lei 323.852 lei 162
2020 207.463.437 lei 152.181 lei 128
2019 162.792.594 lei 3.603.555 lei 91
2017 84.312.909 lei 838.563 lei 51
2016 65.578.530 lei 3.325 lei 49
2015 46.593.876 lei 41.871 lei 45
2014 40.583.335 lei 93.486 lei 0
2013 28.426.016 lei 71.652 lei 17
2012 26.004.910 lei 150.385 lei 0
2011 22.366.325 lei -1.751.151 lei 18
2010 20.876.724 lei -696.468 lei 21
2009 26.746.768 lei -1.402.396 lei 22
2008 26.499.816 lei 2.275.574 lei 23

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2024 și 2025, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20242025
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 182 zile+35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 67 zile+25 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,84%−5,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 111,11%+9,31 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,9×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -13,02%−12,64 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -12,5%−13,07 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.816.627 lei+105.118 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,23×−0,3 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 10,43×+3,19 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 35 zile−15 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -4,43%−5,3 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 244 din 943 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 16 din 2.302 firme active cu bilanț depus (CAEN 4639)
Vechime relativămai veche decât 69% dintre cele 3.760 firme active din sector
SectorCAEN 4639 · Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HELL ENERGY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HELL ENERGY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HELL ENERGY SRL, cu sediul în Orş. Ungheni, are codul unic de înregistrare (CUI) 18963836, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006001346264. Firma a fost înființată la data de 25 august 2006 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4639).

La ultima verificare, HELL ENERGY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 341.525.960 lei și un rezultat net de -19.946.311 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HELL ENERGY SRL?

HELL ENERGY SRL (CUI 18963836) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă HELL ENERGY SRL în sectorul său?

HELL ENERGY SRL ocupă locul 16 din 2.302 firme active cu bilanț depus în CAEN 4639 (Comerț cu ridicata nespecializat de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HELL ENERGY SRL față de firmele din același domeniu?

HELL ENERGY SRL este mai veche decât 69% dintre cele 3.760 firme active cu CAEN 4639.

Este HELL ENERGY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HELL ENERGY SRL (CUI 18963836) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HELL ENERGY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HELL ENERGY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HELL ENERGY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HELL ENERGY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HELL ENERGY SRL plătitoare de TVA?

Da, HELL ENERGY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HELL ENERGY SRL?

În anul 2025, HELL ENERGY SRL a raportat o cifră de afaceri de 341.525.960 lei și un număr mediu de 188 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HELL ENERGY SRL?

Firmoscop analizează HELL ENERGY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.