Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Suceava › COSTLAVI SRL

COSTLAVI SRL

Înființată în 2006 · 20 de ani vechime · Mun. Suceava
CUI 19067362 · J33/1217/2006
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
FalimentInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire COSTLAVI SRL
CUI 19067362
Nr. Reg. Comerțului J33/1217/2006
Sediu social Str. TINERETULUI nr. 3, bl. 38, sc. G, et. 3, ap. 10, cam. 2, Municipiul Suceava, 720141
Telefon 0752504085

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

CONSULTANŢĂ, REORGANIZARE, LICHIDARE SPRL · lichidator judiciarMOISESCU IOANA IRINA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefaliment
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Faliment 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată, deschisă la 26 noiembrie 2019 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Sentinţă de deschidere a procedurii insolvenţei în formă generală · Tribunalul Suceava · dosar 2380/86/2019 26 noiembrie 2019
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută COSTLAVI SRL după CUI 19067362 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2019
3.462.567 lei
-49,0% vs 2018
Profit net 2019
-1.273.105 lei
-2594,2% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-36.8%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează în faliment în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-49%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 765.838 lei20082009: 477.206 lei20092010: 207.861 lei20102011: 277.222 lei20112012: 256.751 lei20122013: 215.383 lei20132014: 365.236 lei20142015: 1.172.703 lei20152016: 2.639.535 lei20162017: 4.200.779 lei20172018: 6.831.782 lei20182019: 3.462.567 lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 3.462.567 lei -1.273.105 lei 9
2018 6.831.782 lei 51.043 lei 21
2017 4.200.779 lei 154.613 lei 16
2016 2.639.535 lei 107.102 lei 11
2015 1.172.703 lei 101.761 lei 5
2014 365.236 lei 29.770 lei 2
2013 215.383 lei -52.741 lei 2
2012 256.751 lei -19.957 lei 3
2011 277.222 lei -52.435 lei 3
2010 207.861 lei 1.911 lei 3
2009 477.206 lei -84.096 lei 3
2008 765.838 lei 5.574 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2008–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 372 de zile+223 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12 zile−35 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -36,77%−37,52 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 447,99%+284,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,22×−0,39 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -161,51%−164,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -343,57%−352,68 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 384.730 lei+59.407 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,39×+0,38 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,6×−28,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 12 zile+6 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -25,81%−27,04 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.928 din 44.850 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 73.777 de firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume137
Dintre care în procedură de insolvență5
Dintre care radiate (închise)132

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare stare juridică: este sub incidența Legii nr. 85/2014 → faliment

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru COSTLAVI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți COSTLAVI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Despre firmă

COSTLAVI SRL, cu sediul în Mun. Suceava, are codul unic de înregistrare (CUI) 19067362, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J33/1217/2006. Firma a fost înființată la data de 3 octombrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, COSTLAVI SRL figura cu procedură de faliment în registrele oficiale. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 3.462.567 lei și un rezultat net de -1.273.105 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are COSTLAVI SRL?

COSTLAVI SRL (CUI 19067362) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Firma figurează în faliment în registrele oficiale.

Ce loc ocupă COSTLAVI SRL în sectorul său?

COSTLAVI SRL ocupă locul 3.928 din 44.850 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este COSTLAVI SRL față de firmele din același domeniu?

COSTLAVI SRL este mai veche decât 89% dintre cele 73.777 de firme active cu CAEN 4941.

Este COSTLAVI SRL o firmă activă?

Nu — COSTLAVI SRL figurează cu procedură de faliment în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este COSTLAVI SRL în insolvență?

La ultima verificare, COSTLAVI SRL (CUI 19067362) figura cu procedură de faliment în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Pot avea încredere în COSTLAVI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru COSTLAVI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este COSTLAVI SRL plătitoare de TVA?

Nu, COSTLAVI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a COSTLAVI SRL?

În anul 2019, COSTLAVI SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.462.567 lei și un număr mediu de 9 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu COSTLAVI SRL?

Firmoscop analizează COSTLAVI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Suceava

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Suceava →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4941 din Suceava, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Suceava

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.