Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › VLADAS TRUST SRL

VLADAS TRUST SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 19118946 · J2006003314351
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneDatorii ANAF · 103K leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VLADAS TRUST SRL
Cod fiscal (CIF) RO19118946
Nr. Reg. Comerțului J2006003314351
Sediu social Cal. Stan Vidrighin nr. 18, et. 1, CAMERA NR. 1, Mun. Timişoara, 300055
Telefon 0256217104

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DAŞ IOAN DORU · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 20.10.2006
CAEN4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)102.842 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 102.842 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VLADAS TRUST SRL după CUI 19118946 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
171.797 lei
+6.0% vs 2024
Profit net 2025
-9.206 lei
+39.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-5.4%
Față de sectorpeste 15% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.822 de firme din Lucrări de construcții ale drumurilor și autostrăzilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 9,8%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 1.922 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 263.251 lei20142015: 484.524 lei20152016: 565.909 lei20162017: 492.443 lei20172018: 266.209 lei20182019: 419.530 lei20192020: 553.784 lei20202021: 335.621 lei20212022: 379.475 lei20222023: 205.964 lei20232024: 162.754 lei20242025: 171.797 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 171.797 lei -9.206 lei 2
2024 162.754 lei -15.099 lei 2
2023 205.964 lei -68.450 lei 3
2022 379.475 lei 44.095 lei 1
2021 335.621 lei -87.527 lei 3
2020 553.784 lei 96.784 lei 5
2019 419.530 lei -493.407 lei 5
2018 266.209 lei 3.181 lei 6
2017 492.443 lei 49.709 lei 7
2016 565.909 lei 208.840 lei 4
2015 484.524 lei -77.977 lei 3
2014 263.251 lei -136.676 lei 6
2013 229.415 lei -113.044 lei 10
2012 620.923 lei -401.625 lei 19
2011 1.566.366 lei 365.064 lei 21
2010 1.011.256 lei 195.814 lei 14
2009 1.298.315 lei 122.900 lei 18
2008 705.204 lei 716 lei 24

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 660 zile−26 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 117 zile−38 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -5,36%+3,92 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 320,42%+18,15 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,31× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -9,49%+5,43 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -220,36%−18,14 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 85.899 lei+4.522 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,77×+0,16 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -3,9%+3,67 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 13.287 din 19.971 firme active cu bilanț depus (CAEN 4100)
Vechime relativămai veche decât 91% dintre cele 32.308 firme active din sector
SectorCAEN 4100 · Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VLADAS TRUST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VLADAS TRUST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

VLADAS TRUST SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 19118946, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006003314351. Firma a fost înființată la data de 21 octombrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4100).

La ultima verificare, VLADAS TRUST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 103K lei. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 171.797 lei și un rezultat net de -9.206 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VLADAS TRUST SRL?

VLADAS TRUST SRL (CUI 19118946) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VLADAS TRUST SRL în sectorul său?

VLADAS TRUST SRL ocupă locul 13.287 din 19.971 firme active cu bilanț depus în CAEN 4100 (Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VLADAS TRUST SRL față de firmele din același domeniu?

VLADAS TRUST SRL este mai veche decât 91% dintre cele 32.308 firme active cu CAEN 4100.

Este VLADAS TRUST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VLADAS TRUST SRL (CUI 19118946) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VLADAS TRUST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VLADAS TRUST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are VLADAS TRUST SRL datorii la stat?

La ultima verificare, VLADAS TRUST SRL figura cu restanțe de 102.842 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în VLADAS TRUST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VLADAS TRUST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VLADAS TRUST SRL plătitoare de TVA?

Da, VLADAS TRUST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VLADAS TRUST SRL?

În anul 2025, VLADAS TRUST SRL a raportat o cifră de afaceri de 171.797 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VLADAS TRUST SRL?

Firmoscop analizează VLADAS TRUST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.