Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › STATIC VFX STUDIO SRL

STATIC VFX STUDIO SRL

Înființată în 2006 · 19 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 19543717 · J2006020302403
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STATIC VFX STUDIO SRL
Cod fiscal (CIF) RO19543717
Nr. Reg. Comerțului J2006020302403
Sediu social Şos. Colentina nr. 24, bl. 10, sc. B, et. 10, ap. 133, CAMERA 2, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 21179
Telefon 0722291012

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

RIZESCU CRISTIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 01.07.2009
CAEN5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STATIC VFX STUDIO SRL după CUI 19543717 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
2.939.876 lei
-29.0% vs 2024
Profit net 2025
-246.174 lei
-177.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-8.4%
Față de sectorpeste 12% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 2.280 de firme din Activități de producție cinematografică, video și de programe de televiziune care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,6%.

Mărime față de sector11 angajați · peste 98% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 2.157 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 26.321 lei20142015: 137.876 lei20152016: 250.805 lei20162017: 302.971 lei20172018: 483.834 lei20182019: 635.105 lei20192020: 822.692 lei20202021: 1.413.657 lei20212022: 2.899.524 lei20222023: 4.496.468 lei20232024: 4.133.501 lei20242025: 2.939.876 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 2.939.876 lei -246.174 lei 11
2024 4.133.501 lei 319.469 lei 11
2023 4.496.468 lei -23.612 lei 13
2022 2.899.524 lei 744.304 lei 13
2021 1.413.657 lei 421.081 lei 9
2020 822.692 lei 139.758 lei 9
2019 635.105 lei 100.667 lei 8
2018 483.834 lei -101.430 lei 8
2017 302.971 lei -160.179 lei 7
2016 250.805 lei 12.877 lei 4
2015 137.876 lei 23.286 lei 1
2014 26.321 lei -41.058 lei 1
2013 151.064 lei 66.582 lei 1
2012 111.553 lei 37.895 lei 1
2011 132.946 lei 52.579 lei 3
2010 184.842 lei 44.341 lei 1
2009 113.015 lei 10.041 lei 3
2008 -4.668 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 143 zile+1 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 103 zile+40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -8,37%−16,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 126,1%+43,42 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,79×−0,42 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -26,91%−43,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -26,77%−42 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 267.261 lei−108.512 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,21×+1,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -7,69%−18,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7 din 437 firme active cu bilanț depus (CAEN 5912)
Vechime relativămai veche decât 94% dintre cele 852 firme active din sector
SectorCAEN 5912 · Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume4
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STATIC VFX STUDIO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STATIC VFX STUDIO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STATIC VFX STUDIO SRL, cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 19543717, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2006020302403. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 2006 și are ca obiect principal de activitate Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune (CAEN 5912).

La ultima verificare, STATIC VFX STUDIO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 2.939.876 lei și un rezultat net de -246.174 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STATIC VFX STUDIO SRL?

STATIC VFX STUDIO SRL (CUI 19543717) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă STATIC VFX STUDIO SRL în sectorul său?

STATIC VFX STUDIO SRL ocupă locul 7 din 437 firme active cu bilanț depus în CAEN 5912 (Activități post-producție cinematografică, video și de programe de televiziune), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STATIC VFX STUDIO SRL față de firmele din același domeniu?

STATIC VFX STUDIO SRL este mai veche decât 94% dintre cele 852 firme active cu CAEN 5912.

Este STATIC VFX STUDIO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare STATIC VFX STUDIO SRL (CUI 19543717) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este STATIC VFX STUDIO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STATIC VFX STUDIO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STATIC VFX STUDIO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STATIC VFX STUDIO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STATIC VFX STUDIO SRL plătitoare de TVA?

Da, STATIC VFX STUDIO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STATIC VFX STUDIO SRL?

În anul 2025, STATIC VFX STUDIO SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.939.876 lei și un număr mediu de 11 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STATIC VFX STUDIO SRL?

Firmoscop analizează STATIC VFX STUDIO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.