Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › NEFCO PROLISA SRL

NEFCO PROLISA SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 20359450 · J40/5888/2009
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 113K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEFCO PROLISA SRL
CUI 20359450
Nr. Reg. Comerțului J40/5888/2009
Sediu social Aleea Barajul Lotru nr. 11, bl. M4A1, sc. 1, ap. 4, CAMERA 2, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 32746
Telefon 0727601901

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

TEUTU FEODOR · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 13.08.2018
CAEN4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)113.305 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 113.305 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEFCO PROLISA SRL după CUI 20359450 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2019
1.387.887 lei
-16.0% vs 2018
Profit net 2019
213.973 lei
+37.2% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă15.4%
Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 18.369 lei18K lei20082012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 3.456 lei3.456 lei20142015: 55.789 lei56K lei20152016: 206.432 lei206K lei20162017: 218.321 lei218K lei20172018: 1.652.327 lei1,7 mil. lei20182019: 1.387.887 lei1,4 mil. lei2019
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2019 1.387.887 lei 213.973 lei 10
2018 1.652.327 lei 156.004 lei
2017 218.321 lei 98.085 lei 12
2016 206.432 lei 83.293 lei 8
2015 55.789 lei 48.148 lei
2014 3.456 lei 3.191 lei
2013 0 lei -102 lei
2012 0 lei 0 lei
2008 18.369 lei 47 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 9 ani (2008–2019). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2019, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 64 zile+36 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 97 zile+55 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 15,42%+5,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 38,87%+14,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,57×−1,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,64×+0,32 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 55,67%+15,48 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 34,03%+3,69 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 61,13%−14,36 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 138.789 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,21×−1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,92×+2,75 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 28 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 19,78%+5,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2019 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

6,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 6.779 din 109.944 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2019. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,4% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 223 din 1.207 firme active cu bilanț depus (CAEN 4617)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 2.272 firme active din sector
SectorCAEN 4617 · Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Butimanu, Comuna Butimanu → Sector 3 Mun. Bucureşti
  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 13.08.2018
  • 14 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J15/5/2007 → J40/5888/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 13.08.2018 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Dâmboviţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 3 → Sat Butimanu, Comuna Butimanu
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5888/2009 → J15/5/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Dâmboviţa → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Butimanu, Comuna Butimanu → Bucureşti Sectorul 3

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEFCO PROLISA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEFCO PROLISA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEFCO PROLISA SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 20359450, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5888/2009. Firma a fost înființată la data de 4 ianuarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4617).

La ultima verificare, NEFCO PROLISA SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 113K lei. În anul 2019 a raportat o cifră de afaceri de 1.387.887 lei și un rezultat net de 213.973 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEFCO PROLISA SRL?

NEFCO PROLISA SRL (CUI 20359450) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NEFCO PROLISA SRL în sectorul său?

NEFCO PROLISA SRL ocupă locul 223 din 1.207 firme active cu bilanț depus în CAEN 4617 (Intermedieri în comerțul cu produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEFCO PROLISA SRL față de firmele din același domeniu?

NEFCO PROLISA SRL este mai veche decât 83% dintre cele 2.272 firme active cu CAEN 4617.

Este NEFCO PROLISA SRL o firmă activă?

NEFCO PROLISA SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NEFCO PROLISA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NEFCO PROLISA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are NEFCO PROLISA SRL datorii la stat?

La ultima verificare, NEFCO PROLISA SRL figura cu restanțe de 113.305 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în NEFCO PROLISA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEFCO PROLISA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEFCO PROLISA SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEFCO PROLISA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEFCO PROLISA SRL?

În anul 2019, NEFCO PROLISA SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.387.887 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEFCO PROLISA SRL?

Firmoscop analizează NEFCO PROLISA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.