Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › INTERPIPE ROMAN S.A.

INTERPIPE ROMAN S.A.

Înființată în 1992 · 33 ani vechime · Mun. Roman
CUI 2057240 · J1991000088279
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVAMare contribuabil
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire INTERPIPE ROMAN S.A.
Cod fiscal (CIF) RO2057240
Nr. Reg. Comerțului J1991000088279
Sediu social Str. Ştefan cel Mare, bl. 15, sc. A, et. P I, Mun. Roman, jud. NEAMŢ, 611004
Telefon 0728856368

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

DMYTRENKO YEVHEN · administratorNAJJAR AFIF NIKOLAI · administratorPEROV OLEKSANDR · administratorBUHĂESCU OANA-LAURA · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 29.11.1992
CAEN2420 · Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Mare contribuabilDa · în evidența ANAF pentru firme mari
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută INTERPIPE ROMAN S.A. după CUI 2057240 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2024
364.903.216 lei
-32.0% vs 2023
Profit net 2024
-41.827.964 lei
-127.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-11.5%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-32%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 352.654.298 lei20092010: 497.813.094 lei20102011: 748.109.975 lei20112012: 826.413.602 lei20122013: 687.576.774 lei20132014: 646.667.790 lei20142015: 385.751.135 lei20152016: 213.791.767 lei20162017: 342.214.495 lei20172019: 293.364.437 lei20192023: 538.052.840 lei20232024: 364.903.216 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 364.903.216 lei -41.827.964 lei 335
2023 538.052.840 lei -18.392.662 lei 335
2019 293.364.437 lei -57.710.271 lei 651
2017 342.214.495 lei -142.419.932 lei 745
2016 213.791.767 lei -59.175.504 lei 896
2015 385.751.135 lei 1.798.148 lei 1255
2014 646.667.790 lei 3.041.786 lei 1407
2013 687.576.774 lei -587.812 lei 1320
2012 826.413.602 lei 26.901.231 lei 1125
2011 748.109.975 lei -26.449.686 lei 1149
2010 497.813.094 lei -111.279.267 lei 1195
2009 352.654.298 lei -203.106.549 lei 1217
2008 823.038.432 lei -183.598.863 lei 1853

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2023 și 2024, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20232024
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leidada
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 238 zile+70 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 60 zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -11,46%−8,04 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 103,6%+14,53 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,97×−0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,18%−11,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -7,28%−16,3 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 1.089.263 lei−516.865 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,59×−0,34 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,95×−1,31 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 92 zile+23 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -8,77%−5,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

25,7%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere — 4.856 din 18.881 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 18,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 4 din 31 firme active cu bilanț depus (CAEN 2420)
Vechime relativămai veche decât 95% dintre cele 57 firme active din sector
SectorCAEN 2420 · Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru INTERPIPE ROMAN S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți INTERPIPE ROMAN S.A.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

INTERPIPE ROMAN S.A., cu sediul în Mun. Roman, are codul unic de înregistrare (CUI) 2057240, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J1991000088279. Firma a fost înființată la data de 29 noiembrie 1992 și are ca obiect principal de activitate Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel (CAEN 2420).

La ultima verificare, INTERPIPE ROMAN S.A. figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 364.903.216 lei și un rezultat net de -41.827.964 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are INTERPIPE ROMAN S.A.?

INTERPIPE ROMAN S.A. (CUI 2057240) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă INTERPIPE ROMAN S.A. în sectorul său?

INTERPIPE ROMAN S.A. ocupă locul 4 din 31 firme active cu bilanț depus în CAEN 2420 (Producția de tuburi, țevi, profile tubulare și accesorii pentru acestea, din oțel), după cifra de afaceri.

Cât de veche este INTERPIPE ROMAN S.A. față de firmele din același domeniu?

INTERPIPE ROMAN S.A. este mai veche decât 95% dintre cele 57 firme active cu CAEN 2420.

Este INTERPIPE ROMAN S.A. o firmă activă?

Da, la ultima verificare INTERPIPE ROMAN S.A. (CUI 2057240) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este INTERPIPE ROMAN S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, INTERPIPE ROMAN S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în INTERPIPE ROMAN S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru INTERPIPE ROMAN S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este INTERPIPE ROMAN S.A. plătitoare de TVA?

Da, INTERPIPE ROMAN S.A. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a INTERPIPE ROMAN S.A.?

În anul 2024, INTERPIPE ROMAN S.A. a raportat o cifră de afaceri de 364.903.216 lei și un număr mediu de 335 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu INTERPIPE ROMAN S.A.?

Firmoscop analizează INTERPIPE ROMAN S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.