Sari la conținut
FirmoscopFirmeGorj › GELACRINI SRL

GELACRINI SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Târgu Jiu
CUI 20873638 · J18/85/2007
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GELACRINI SRL
CUI 20873638
Nr. Reg. Comerțului J18/85/2007
Sediu social Str. Şişeşti nr. 7B, Mun. Târgu Jiu, jud. GORJ, 210107
Telefon 0743076331

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VINTILĂ GH. NICOLAE · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 30.01.2007
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GELACRINI SRL după CUI 20873638 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 34/100
Cifră de afaceri 2025
66.950 lei
+58.0% vs 2024
Profit net 2025
-17.556 lei
-30.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-26.2%
Față de sectorpeste 10% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 25.000 lei20132014: 666 lei20142015: 500 lei20152016: 10.500 lei20162017: 10.000 lei20172018: 40.000 lei20182020: 54.883 lei20202021: 117.000 lei20212022: 108.500 lei20222023: 101.000 lei20232024: 42.300 lei20242025: 66.950 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 66.950 lei -17.556 lei 1
2024 42.300 lei -13.415 lei 1
2023 101.000 lei 30.386 lei 1
2022 108.500 lei 18.932 lei 2
2021 117.000 lei 9.497 lei 3
2020 54.883 lei -19.589 lei 2
2018 40.000 lei 3 lei 2
2017 10.000 lei -22.380 lei 2
2016 10.500 lei -812 lei 1
2015 500 lei -11.773 lei 1
2014 666 lei -2.615 lei 1
2013 25.000 lei 22.717 lei 1
2012 0 lei -805 lei 1
2011 4.870 lei -12.094 lei 4
2010 10.547 lei -6.489 lei 1
2009 38.220 lei 3.677 lei 3
2008 10.000 lei -6.356 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 265 zile−5 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -26,22%+5,49 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 453,36%+169,61 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,22×−0,13 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -164,01%−42,39 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -353,36%−169,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 66.950 lei+24.650 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,25×+2,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,29×+2,32 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 58 zile−34 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -20,14%+3,36 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19.354 din 32.073 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 67.198 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GELACRINI SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GELACRINI SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GELACRINI SRL, cu sediul în Mun. Târgu Jiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 20873638, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J18/85/2007. Firma a fost înființată la data de 31 ianuarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, GELACRINI SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 66.950 lei și un rezultat net de -17.556 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GELACRINI SRL?

GELACRINI SRL (CUI 20873638) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă GELACRINI SRL în sectorul său?

GELACRINI SRL ocupă locul 19.354 din 32.073 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GELACRINI SRL față de firmele din același domeniu?

GELACRINI SRL este mai veche decât 90% dintre cele 67.198 firme active cu CAEN 4120.

Este GELACRINI SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare GELACRINI SRL (CUI 20873638) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este GELACRINI SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GELACRINI SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GELACRINI SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GELACRINI SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GELACRINI SRL plătitoare de TVA?

Nu, GELACRINI SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GELACRINI SRL?

În anul 2025, GELACRINI SRL a raportat o cifră de afaceri de 66.950 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GELACRINI SRL?

Firmoscop analizează GELACRINI SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Gorj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Gorj →

Mergi mai departe

Firme din Gorj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.