Sari la conținut
FirmoscopFirmeBuzău › HEFAISTOS INDUSTRY SRL

HEFAISTOS INDUSTRY SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Orş. Pogoanele
CUI 21107906 · J10/233/2007
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HEFAISTOS INDUSTRY SRL
Cod fiscal (CIF) RO21107906
Nr. Reg. Comerțului J10/233/2007
Sediu social Str. UNIRII nr. 80, Orş. Pogoanele, jud. BUZĂU, 125200
Telefon 0721389297

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

NICULESCU-OGLINZANU GHEORGHE-VIOREL · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 15.02.2007
CAEN0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HEFAISTOS INDUSTRY SRL după CUI 21107906 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
431.729 lei
-20.0% vs 2024
Profit net 2025
-52.377 lei
-10989.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-12.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 26.364 lei20142015: 62.041 lei20152016: 95.071 lei20162017: 215.281 lei20172018: 358.588 lei20182019: 436.467 lei20192020: 373.338 lei20202021: 319.605 lei20212022: 501.313 lei20222023: 596.588 lei20232024: 536.746 lei20242025: 431.729 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 431.729 lei -52.377 lei 2
2024 536.746 lei 481 lei 2
2023 596.588 lei 9.252 lei 3
2022 501.313 lei 2.617 lei 4
2021 319.605 lei 4.505 lei 5
2020 373.338 lei -113.123 lei 6
2019 436.467 lei -310 lei 4
2018 358.588 lei 19.226 lei 2
2017 215.281 lei 1.851 lei 1
2016 95.071 lei 3.542 lei 0
2015 62.041 lei 3.776 lei 0
2014 26.364 lei 815 lei 0
2013 5.037 lei -10.454 lei 0
2012 29.032 lei -14.121 lei
2011 90.160 lei 888 lei 4
2010 42.695 lei 6.378 lei
2009 3.866 lei -15.780 lei 1
2008 59.076 lei -6.184 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.392 zile+115 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 851 zile+145 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -12,13%−12,22 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 47,27%−3,69 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,12×+0,16 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -1,5%−1,51 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2,81%+0,61 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 215.865 lei−52.508 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,12× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,79×−0,07 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 464 zile+41 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -13,09%−15,27 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 378 din 1.605 firme active cu bilanț depus (CAEN 0113)
Vechime relativămai veche decât 98% dintre cele 26.006 firme active din sector
SectorCAEN 0113 · Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HEFAISTOS INDUSTRY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HEFAISTOS INDUSTRY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HEFAISTOS INDUSTRY SRL, cu sediul în Orş. Pogoanele, are codul unic de înregistrare (CUI) 21107906, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J10/233/2007. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2007 și are ca obiect principal de activitate Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor (CAEN 0113).

La ultima verificare, HEFAISTOS INDUSTRY SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 431.729 lei și un rezultat net de -52.377 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HEFAISTOS INDUSTRY SRL?

HEFAISTOS INDUSTRY SRL (CUI 21107906) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă HEFAISTOS INDUSTRY SRL în sectorul său?

HEFAISTOS INDUSTRY SRL ocupă locul 378 din 1.605 firme active cu bilanț depus în CAEN 0113 (Cultivarea legumelor și a pepenilor, a rădăcinoaselor și tuberculilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HEFAISTOS INDUSTRY SRL față de firmele din același domeniu?

HEFAISTOS INDUSTRY SRL este mai veche decât 98% dintre cele 26.006 firme active cu CAEN 0113.

Este HEFAISTOS INDUSTRY SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare HEFAISTOS INDUSTRY SRL (CUI 21107906) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este HEFAISTOS INDUSTRY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, HEFAISTOS INDUSTRY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în HEFAISTOS INDUSTRY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HEFAISTOS INDUSTRY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HEFAISTOS INDUSTRY SRL plătitoare de TVA?

Da, HEFAISTOS INDUSTRY SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HEFAISTOS INDUSTRY SRL?

În anul 2025, HEFAISTOS INDUSTRY SRL a raportat o cifră de afaceri de 431.729 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HEFAISTOS INDUSTRY SRL?

Firmoscop analizează HEFAISTOS INDUSTRY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Buzău

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Buzău →

Mergi mai departe

Firme din Buzău

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.