Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › TOP AUTO TOUR SRL

TOP AUTO TOUR SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Miercurea Ciuc
CUI 21721182 · J19/440/2007
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TOP AUTO TOUR SRL
CUI 21721182
Nr. Reg. Comerțului J19/440/2007
Sediu social Str. Eroilor nr. 5A, Mun. Miercurea Ciuc, jud. HARGHITA
Telefon 0266/311115

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NEGRU MIHAELA-ANCA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 12.08.2024
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TOP AUTO TOUR SRL după CUI 21721182 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 28/100
Cifră de afaceri 2023
12.900 lei
-96.0% vs 2020
Profit net 2023
270.525 lei
+151.4% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă2097.1%
Mărime față de sector1 angajat · peste 28% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 33.316 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-96%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 109.818 lei20102011: 97.642 lei20112012: 122.162 lei20122013: 202.447 lei20132014: 479.148 lei20142015: 658.250 lei20152016: 1.029.008 lei20162017: 1.223.878 lei20172018: 1.155.540 lei20182019: 1.014.753 lei20192020: 323.924 lei20202023: 12.900 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 12.900 lei 270.525 lei 1
2020 323.924 lei -526.518 lei 3
2019 1.014.753 lei 617 lei 15
2018 1.155.540 lei 2.995 lei 17
2017 1.223.878 lei 549 lei 18
2016 1.029.008 lei 161.107 lei 17
2015 658.250 lei 805 lei 14
2014 479.148 lei 24.487 lei 11
2013 202.447 lei -182.793 lei 6
2012 122.162 lei -200.629 lei 11
2011 97.642 lei -217.882 lei 11
2010 109.818 lei -209.670 lei 5
2009 85.008 lei -148.058 lei 4
2008 143.644 lei -70.830 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 13.656 zile+11.879 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 35 zile−17 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2.097,09%+2.259,63 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 140,07%+5,86 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,71× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 78,51%+123,31 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -40,07%−5,95 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 12.900 lei−95.075 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,04×−0,24 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.405,5%+1.457,92 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

23,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 921 din 3.978 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 10,6% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39.945 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 87% dintre cele 74.237 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume5
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TOP AUTO TOUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TOP AUTO TOUR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TOP AUTO TOUR SRL, cu sediul în Mun. Miercurea Ciuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 21721182, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/440/2007. Firma a fost înființată la data de 11 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, TOP AUTO TOUR SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 12.900 lei și un rezultat net de 270.525 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TOP AUTO TOUR SRL?

TOP AUTO TOUR SRL (CUI 21721182) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă TOP AUTO TOUR SRL în sectorul său?

TOP AUTO TOUR SRL ocupă locul 39.945 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TOP AUTO TOUR SRL față de firmele din același domeniu?

TOP AUTO TOUR SRL este mai veche decât 87% dintre cele 74.237 firme active cu CAEN 4941.

Este TOP AUTO TOUR SRL o firmă activă?

Nu — TOP AUTO TOUR SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este TOP AUTO TOUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare TOP AUTO TOUR SRL (CUI 21721182) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în TOP AUTO TOUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TOP AUTO TOUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TOP AUTO TOUR SRL plătitoare de TVA?

Nu, TOP AUTO TOUR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TOP AUTO TOUR SRL?

În anul 2023, TOP AUTO TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 12.900 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TOP AUTO TOUR SRL?

Firmoscop analizează TOP AUTO TOUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.