Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › NISMAR STYLE SRL

NISMAR STYLE SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 21760750 · J2007001351081
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NISMAR STYLE SRL
CUI 21760750
Nr. Reg. Comerțului J2007001351081
Sediu social Drm. Cernatului nr. 32, bl. 10, sc. A, ap. 4, Mun. Braşov, 500408
Telefon 0741089031

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

NISTOR LĂCRĂMIOARA · administratorNISTOR MARIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 07.04.2025
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NISMAR STYLE SRL după CUI 21760750 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2022
31.427 lei
+13.0% vs 2021
Profit net 2022
-28.048 lei
-72.2% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-89.2%
Mărime față de sector0 angajați · peste 5% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 126.422 lei20102011: 81.449 lei20112012: 86.663 lei20122013: 74.389 lei20132014: 53.360 lei20142015: 90.810 lei20152016: 115.463 lei20162017: 116.692 lei20172018: 89.865 lei20182019: 65.661 lei20192021: 27.852 lei20212022: 31.427 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 31.427 lei -28.048 lei 0
2021 27.852 lei -16.289 lei 0
2019 65.661 lei -79.606 lei 2
2018 89.865 lei -103.084 lei 1
2017 116.692 lei -39.038 lei 1
2016 115.463 lei -8.326 lei 2
2015 90.810 lei -37.718 lei 2
2014 53.360 lei -40.548 lei 3
2013 74.389 lei -34.765 lei 4
2012 86.663 lei -25.009 lei 4
2011 81.449 lei -36.047 lei 3
2010 126.422 lei -49.644 lei 4
2009 222.256 lei -52.701 lei 6
2008 297.957 lei -68.103 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 8.596 zile−816 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 29 zile−3 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -89,25%−30,77 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.402,57%+184,27 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,07× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -53,15%−25,52 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.302,57%−184,27 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,6×+0,13 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,67×+0,17 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 548 zile−175 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -46,7%−11,02 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.032 din 8.872 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 76% dintre cele 18.467 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume21
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NISMAR STYLE SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NISMAR STYLE SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NISMAR STYLE SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 21760750, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001351081. Firma a fost înființată la data de 18 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, NISMAR STYLE SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 31.427 lei și un rezultat net de -28.048 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NISMAR STYLE SRL?

NISMAR STYLE SRL (CUI 21760750) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă NISMAR STYLE SRL în sectorul său?

NISMAR STYLE SRL ocupă locul 6.032 din 8.872 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NISMAR STYLE SRL față de firmele din același domeniu?

NISMAR STYLE SRL este mai veche decât 76% dintre cele 18.467 firme active cu CAEN 4771.

Este NISMAR STYLE SRL o firmă activă?

NISMAR STYLE SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este NISMAR STYLE SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NISMAR STYLE SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NISMAR STYLE SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NISMAR STYLE SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NISMAR STYLE SRL plătitoare de TVA?

Nu, NISMAR STYLE SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NISMAR STYLE SRL?

În anul 2022, NISMAR STYLE SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.427 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NISMAR STYLE SRL?

Firmoscop analizează NISMAR STYLE SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.