Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › V & I CONSTRUCTII SRL

V & I CONSTRUCTII SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Luna de Sus Com. Floreşti
CUI 21813782 · J12/2358/2007
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire V & I CONSTRUCTII SRL
Cod fiscal (CIF) RO21813782
Nr. Reg. Comerțului J12/2358/2007
Sediu Sat Luna de Sus Com. Floreşti, Cluj
Telefon 0744268920

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

IAKAB ANNA MARIA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 28.05.2007
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 6 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută V & I CONSTRUCTII SRL după CUI 21813782 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
65.295 lei
-55.0% vs 2024
Profit net 2025
-36.679 lei
-1902.4% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-56.2%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-55%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 669.392 lei20142015: 0 lei20152016: 93.229 lei20162017: 38.671 lei20172018: 200.305 lei20182019: 85.474 lei20192020: 50.000 lei20202021: 141.891 lei20212022: 131.513 lei20222023: 310.532 lei20232024: 144.785 lei20242025: 65.295 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 65.295 lei -36.679 lei 1
2024 144.785 lei 2.035 lei 2
2023 310.532 lei 26.752 lei 3
2022 131.513 lei -30.590 lei 3
2021 141.891 lei 43.032 lei 3
2020 50.000 lei -109.734 lei 4
2019 85.474 lei -97.610 lei 4
2018 200.305 lei 9.031 lei 3
2017 38.671 lei -52.299 lei 2
2016 93.229 lei -13.420 lei 5
2015 0 lei -14.097 lei 0
2014 669.392 lei 104.112 lei 6
2013 570.395 lei 13.492 lei 7
2012 438.923 lei 56.555 lei 6
2011 712.976 lei 65.693 lei 7
2010 249.305 lei 43.271 lei 7
2009 142.720 lei -53.720 lei 7
2008 321.834 lei 71.863 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.893 zile+1.103 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1 zi creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -56,17%−57,58 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 518,19%+110,16 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,19×−0,06 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -56,12%−58,77 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -418,19%−110,16 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 65.295 lei−7.098 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor −0,88 cifra de afaceri ÷ active totale
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -34,5%−36,97 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 19.451 din 32.041 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 88% dintre cele 67.157 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru V & I CONSTRUCTII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți V & I CONSTRUCTII SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

V & I CONSTRUCTII SRL, cu sediul în Sat Luna de Sus Com. Floreşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21813782, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J12/2358/2007. Firma a fost înființată la data de 28 mai 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, V & I CONSTRUCTII SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 65.295 lei și un rezultat net de -36.679 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are V & I CONSTRUCTII SRL?

V & I CONSTRUCTII SRL (CUI 21813782) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă V & I CONSTRUCTII SRL în sectorul său?

V & I CONSTRUCTII SRL ocupă locul 19.451 din 32.041 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este V & I CONSTRUCTII SRL față de firmele din același domeniu?

V & I CONSTRUCTII SRL este mai veche decât 88% dintre cele 67.157 firme active cu CAEN 4120.

Este V & I CONSTRUCTII SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare V & I CONSTRUCTII SRL (CUI 21813782) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este V & I CONSTRUCTII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, V & I CONSTRUCTII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în V & I CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru V & I CONSTRUCTII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este V & I CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?

Da, V & I CONSTRUCTII SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a V & I CONSTRUCTII SRL?

În anul 2025, V & I CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 65.295 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu V & I CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop analizează V & I CONSTRUCTII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.