Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL

EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sector 3 Mun. Bucureşti
CUI 21956472 · J2007011808405
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL
Cod fiscal (CIF) RO21956472
Nr. Reg. Comerțului J2007011808405
Sediu social Str. Traian nr. 2, bl. F1, sc. 4, et. 6, ap. 17-18, Sector 3 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 30574
Telefon 0744175856

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

STELIOS PIERIDES · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 05.11.2007
CAEN6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL după CUI 21956472 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 40/100
Cifră de afaceri 2025
1.369.966 lei
+1.0% vs 2024
Profit net 2025
436.397 lei
-13.0% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă31.9%
Față de sectorpeste 58% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 90% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.117.433 lei20142015: 1.137.317 lei20152016: 958.742 lei20162017: 903.560 lei20172018: 878.180 lei20182019: 930.041 lei20192020: 909.852 lei20202021: 939.091 lei20212022: 1.930.227 lei20222023: 1.321.590 lei20232024: 1.349.962 lei20242025: 1.369.966 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.369.966 lei 436.397 lei 4
2024 1.349.962 lei 501.336 lei 4
2023 1.321.590 lei 553.258 lei 4
2022 1.930.227 lei 1.060.854 lei 4
2021 939.091 lei 279.833 lei 4
2020 909.852 lei 331.015 lei 4
2019 930.041 lei 329.548 lei 4
2018 878.180 lei 242.132 lei
2017 903.560 lei 255.454 lei 5
2016 958.742 lei -95.705 lei 5
2015 1.137.317 lei 319.142 lei 5
2014 1.117.433 lei 217.971 lei 8
2013 1.081.169 lei 37.933 lei 9
2012 1.975.124 lei 444.686 lei 11
2011 65.162 lei -1.540.367 lei 10
2010 40.988 lei -2.258.497 lei 10
2009 26.993 lei -4.017.688 lei 11
2008 -2.645.342 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.905 zile−316 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 281 zile+85 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 31,85%−5,29 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 222,29%+4,88 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,45× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 8,9%−0,25 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -122,03%−4,84 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 342.492 lei+5.001 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,28× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 53,47%−11,31 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.179 din 15.922 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 59% dintre cele 21.823 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume8
Dintre care radiate (închise)7

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 14 iulie 2026Schimbare stare juridică: funcțiune → TRANSFER(SOSIRE) din data 05.11.2007
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 05.11.2007 → funcțiune

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL, cu sediul în Sector 3 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 21956472, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007011808405. Firma a fost înființată la data de 20 iunie 2007 și are ca obiect principal de activitate Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.369.966 lei și un rezultat net de 436.397 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL?

EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL (CUI 21956472) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL în sectorul său?

EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL ocupă locul 2.179 din 15.922 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (Închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL față de firmele din același domeniu?

EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL este mai veche decât 59% dintre cele 21.823 firme active cu CAEN 6820.

Este EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL (CUI 21956472) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL plătitoare de TVA?

Da, EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL?

În anul 2025, EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.369.966 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL?

Firmoscop analizează EP ENERGY PROJECTS (ROM) SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.