Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › NICOLADIS SERV SRL

NICOLADIS SERV SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Ploieşti
CUI 22076557 · J29/1698/2007
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NICOLADIS SERV SRL
CUI 22076557
Nr. Reg. Comerțului J29/1698/2007
Sediu social Str. Traian nr. 74, Mun. Ploieşti, jud. PRAHOVA, 100346
Telefon 0722512892

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

CII TUDOR CĂTĂLIN-GEORGE · lichidator

Identitate

StareRADIERE din data 11.11.2024
CAEN2822 · Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NICOLADIS SERV SRL după CUI 22076557 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2023
62.770 lei
-31.0% vs 2022
Profit net 2023
-14.231 lei
-348.3% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă-22.7%
Față de sectorpeste 5% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.055 de firme din Repararea și întreținerea mașinilor care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 20,9%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 30% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 1.090 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2023.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-31%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2012: 94.700 lei20122013: 113.567 lei20132014: 110.454 lei20142015: 129.714 lei20152016: 125.210 lei20162017: 90.118 lei20172018: 122.796 lei20182019: 162.313 lei20192020: 101.120 lei20202021: 103.919 lei20212022: 91.060 lei20222023: 62.770 lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 62.770 lei -14.231 lei 1
2022 91.060 lei 5.731 lei 2
2021 103.919 lei 19.819 lei 2
2020 101.120 lei 16.507 lei 2
2019 162.313 lei 50.009 lei 2
2018 122.796 lei 10.086 lei 3
2017 90.118 lei -849 lei 2
2016 125.210 lei 29.106 lei 2
2015 129.714 lei 35.200 lei 2
2014 110.454 lei 28.161 lei 2
2013 113.567 lei 28.458 lei 2
2012 94.700 lei 1.692 lei 2
2011 92.820 lei 9.931 lei 2
2010 91.130 lei 29.030 lei 2
2009 103.920 lei 52.261 lei 2
2008 118.028 lei 66.832 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2008–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 94 zile+69 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,67%−28,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 195,93%+146,04 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,51×−1,49 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -172,81%−218,18 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -95,93%−146,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 62.770 lei+17.240 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 7,62×+0,41 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -17,81%−25,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 156 din 185 firme active cu bilanț depus (CAEN 2822)
Vechime relativămai veche decât 50% dintre cele 247 firme active din sector
SectorCAEN 2822 · Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NICOLADIS SERV SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NICOLADIS SERV SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NICOLADIS SERV SRL, cu sediul în Mun. Ploieşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22076557, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1698/2007. Firma a fost înființată la data de 9 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat (CAEN 2822).

La ultima verificare, NICOLADIS SERV SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 62.770 lei și un rezultat net de -14.231 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NICOLADIS SERV SRL?

NICOLADIS SERV SRL (CUI 22076557) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NICOLADIS SERV SRL în sectorul său?

NICOLADIS SERV SRL ocupă locul 156 din 185 firme active cu bilanț depus în CAEN 2822 (Fabricarea echipamentelor de ridicat și manipulat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NICOLADIS SERV SRL față de firmele din același domeniu?

NICOLADIS SERV SRL este mai veche decât 50% dintre cele 247 firme active cu CAEN 2822.

Este NICOLADIS SERV SRL o firmă activă?

Nu — NICOLADIS SERV SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NICOLADIS SERV SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NICOLADIS SERV SRL (CUI 22076557) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NICOLADIS SERV SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NICOLADIS SERV SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NICOLADIS SERV SRL plătitoare de TVA?

Nu, NICOLADIS SERV SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NICOLADIS SERV SRL?

În anul 2023, NICOLADIS SERV SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.770 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NICOLADIS SERV SRL?

Firmoscop analizează NICOLADIS SERV SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.