Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › SIMARALEX SRL

SIMARALEX SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Cobiuţa Com. Cobia
CUI 22083023 · J2007000937158
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIMARALEX SRL
CUI 22083023
Nr. Reg. Comerțului J2007000937158
Sediu Sat Cobiuţa Com. Cobia, Dâmboviţa
Telefon 0723266801

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

MARICESCU GHEORGHE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 11.11.2011
CAEN4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIMARALEX SRL după CUI 22083023 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2012
54.260 lei
+165.0% vs 2011
Profit net 2012
2.486 lei
+1921.1% vs 2011

Bonitate financiară

Marjă netă4.6%
Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 20.520 lei21K lei20082009: 98.535 lei99K lei20092011: 20.450 lei20K lei20112012: 54.260 lei54K lei2012
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2012 54.260 lei 2.486 lei
2011 20.450 lei 123 lei
2009 98.535 lei 7.325 lei
2008 20.520 lei 2.423 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2008–2012). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2012, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 14 zile−29 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 43 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,58%+3,98 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 10,04%−3,12 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 9,96×+2,36 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,11× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 13,57%+12,79 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 12,21%+11,54 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 89,96%+3,12 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 2,66×+1,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,95× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 31 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,77%+5,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2012. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.756 din 3.675 firme active cu bilanț depus (CAEN 4332)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 7.986 firme active din sector
SectorCAEN 4332 · Lucrări de tâmplărie și dulgherie →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)6
Valoare totală (2024–2026)28.871 lei

Cumpărători: SCOALA GIMNAZIALA PATROAIA-VALE, CASA DE ASIGURARI DE SANATATE DAMBOVITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume3
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIMARALEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIMARALEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIMARALEX SRL, cu sediul în Sat Cobiuţa Com. Cobia, are codul unic de înregistrare (CUI) 22083023, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000937158. Firma a fost înființată la data de 10 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de tâmplărie și dulgherie (CAEN 4332).

La ultima verificare, SIMARALEX SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2012 a raportat o cifră de afaceri de 54.260 lei și un rezultat net de 2.486 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIMARALEX SRL?

SIMARALEX SRL (CUI 22083023) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă SIMARALEX SRL în sectorul său?

SIMARALEX SRL ocupă locul 2.756 din 3.675 firme active cu bilanț depus în CAEN 4332 (Lucrări de tâmplărie și dulgherie), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIMARALEX SRL față de firmele din același domeniu?

SIMARALEX SRL este mai veche decât 83% dintre cele 7.986 firme active cu CAEN 4332.

Este SIMARALEX SRL o firmă activă?

SIMARALEX SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este SIMARALEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIMARALEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIMARALEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIMARALEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIMARALEX SRL plătitoare de TVA?

Nu, SIMARALEX SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIMARALEX SRL?

În anul 2012, SIMARALEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 54.260 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIMARALEX SRL?

Firmoscop analizează SIMARALEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.