Sari la conținut
FirmoscopFirmePrahova › AGISAR COM SRL

AGISAR COM SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Orş. Plopeni
CUI 22124786 · J29/1827/2007
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGISAR COM SRL
Cod fiscal (CIF) RO22124786
Nr. Reg. Comerțului J29/1827/2007
Sediu social Str. Tineretului nr. 2A, Orş. Plopeni, jud. PRAHOVA, 105900
Telefon 0767717554

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

GOGU IONUŢ COSMIN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2007
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGISAR COM SRL după CUI 22124786 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
800.273 lei
+2.0% vs 2024
Profit net 2025
798 lei
-87.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.1%
Față de sectorpeste 33% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 27.681 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 72% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 25.689 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 296.074 lei20142015: 343.499 lei20152016: 367.175 lei20162017: 425.165 lei20172018: 438.006 lei20182019: 442.800 lei20192020: 463.762 lei20202021: 476.434 lei20212022: 567.694 lei20222023: 618.868 lei20232024: 787.500 lei20242025: 800.273 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 800.273 lei 798 lei 3
2024 787.500 lei 6.281 lei 3
2023 618.868 lei -36.354 lei 3
2022 567.694 lei -33.043 lei 3
2021 476.434 lei -46.835 lei 3
2020 463.762 lei -50.353 lei 3
2019 442.800 lei -8.443 lei 3
2018 438.006 lei -26.751 lei 2
2017 425.165 lei -36.623 lei 3
2016 367.175 lei -41.485 lei 3
2015 343.499 lei -22.871 lei 3
2014 296.074 lei -13.279 lei 2
2013 266.078 lei -23.335 lei 3
2012 284.430 lei -11.813 lei 3
2011 266.303 lei -12.082 lei 3
2010 264.718 lei -11.136 lei 3
2009 224.528 lei 1.336 lei 2
2008 231.778 lei -892 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 222 zile+18 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,1%−0,7 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 386,15%−171,96 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,26×+0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,63%−7,32 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -286,15%+171,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 266.758 lei+4.258 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 6,34×−3,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 6,9×−10,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 53 zile+32 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 0,12%−0,85 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

8,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 571 din 6.401 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.213 din 47.593 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 91.202 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGISAR COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGISAR COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGISAR COM SRL, cu sediul în Orş. Plopeni, are codul unic de înregistrare (CUI) 22124786, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/1827/2007. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2007 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, AGISAR COM SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 800.273 lei și un rezultat net de 798 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGISAR COM SRL?

AGISAR COM SRL (CUI 22124786) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă AGISAR COM SRL în sectorul său?

AGISAR COM SRL ocupă locul 10.213 din 47.593 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGISAR COM SRL față de firmele din același domeniu?

AGISAR COM SRL este mai veche decât 65% dintre cele 91.202 firme active cu CAEN 4711.

Este AGISAR COM SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare AGISAR COM SRL (CUI 22124786) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este AGISAR COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGISAR COM SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGISAR COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGISAR COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGISAR COM SRL plătitoare de TVA?

Da, AGISAR COM SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGISAR COM SRL?

În anul 2025, AGISAR COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 800.273 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGISAR COM SRL?

Firmoscop analizează AGISAR COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Prahova →

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.