Sari la conținut
FirmoscopFirmeAlba › SORI & ANTO SRL

SORI & ANTO SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Sat Geoagiu de Sus Com. Stremţ
CUI 22240187 · J2007001010016
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SORI & ANTO SRL
Cod fiscal (CIF) RO22240187
Nr. Reg. Comerțului J2007001010016
Sediu Sat Geoagiu de Sus Com. Stremţ, Alba
Telefon 0766626001

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

SAMOILĂ GABRIEL IOAN · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 09.08.2007
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SORI & ANTO SRL după CUI 22240187 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
1.741.068 lei
+5.0% vs 2024
Profit net 2025
-70.276 lei
-1998.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-4.0%
Față de sectorpeste 21% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 71% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 769.045 lei20142015: 1.168.488 lei20152016: 1.298.965 lei20162017: 926.356 lei20172018: 805.780 lei20182019: 788.045 lei20192020: 597.646 lei20202021: 831.924 lei20212022: 1.052.159 lei20222023: 1.203.362 lei20232024: 1.656.160 lei20242025: 1.741.068 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 1.741.068 lei -70.276 lei 3
2024 1.656.160 lei 3.702 lei 3
2023 1.203.362 lei -2.502 lei 2
2022 1.052.159 lei 60.060 lei 2
2021 831.924 lei -58.649 lei 2
2020 597.646 lei -21.678 lei 2
2019 788.045 lei -56.276 lei 2
2018 805.780 lei -79.163 lei 2
2017 926.356 lei -102.809 lei 3
2016 1.298.965 lei 17.667 lei 5
2015 1.168.488 lei 34.575 lei 4
2014 769.045 lei 44.766 lei 3
2013 852.924 lei -75.098 lei 3
2012 711.920 lei -67.485 lei 2
2011 607.181 lei -44.697 lei 1
2010 387.573 lei -18.025 lei
2009 193.065 lei -60.431 lei
2008 196.860 lei 2.404 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 235 zile+2 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 22 zile−1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -4,04%−4,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 202,13%+13,91 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,49× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -12,68%−13,34 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -102,13%−13,91 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 580.356 lei+28.303 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,14×+0,19 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -3,87%−4,16 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.048 din 45.273 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 74.232 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SORI & ANTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SORI & ANTO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SORI & ANTO SRL, cu sediul în Sat Geoagiu de Sus Com. Stremţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 22240187, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001010016. Firma a fost înființată la data de 9 august 2007 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, SORI & ANTO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 1.741.068 lei și un rezultat net de -70.276 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SORI & ANTO SRL?

SORI & ANTO SRL (CUI 22240187) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SORI & ANTO SRL în sectorul său?

SORI & ANTO SRL ocupă locul 7.048 din 45.273 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SORI & ANTO SRL față de firmele din același domeniu?

SORI & ANTO SRL este mai veche decât 86% dintre cele 74.232 firme active cu CAEN 4941.

Este SORI & ANTO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SORI & ANTO SRL (CUI 22240187) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SORI & ANTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SORI & ANTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SORI & ANTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SORI & ANTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SORI & ANTO SRL plătitoare de TVA?

Da, SORI & ANTO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SORI & ANTO SRL?

În anul 2025, SORI & ANTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 1.741.068 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SORI & ANTO SRL?

Firmoscop analizează SORI & ANTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Alba

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Alba →

Mergi mai departe

Firme din Alba

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.