Sari la conținut
FirmoscopFirmeCluj › SIGNUM GMT SRL

SIGNUM GMT SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Cluj-Napoca
CUI 22353690 · J2007003837127
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIGNUM GMT SRL
CUI 22353690
Nr. Reg. Comerțului J2007003837127
Sediu social Str. Pompiliu Teodor nr. 14, Mun. Cluj-Napoca
Telefon 0364267193

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BEU TITUS ADRIAN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 04.09.2007
CAEN6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIGNUM GMT SRL după CUI 22353690 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2025
51.000 lei
-22.0% vs 2024
Profit net 2025
-33.229 lei
+9.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-65.2%
Față de sectorpeste 1% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 20.475 de firme din Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 62,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 44% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 20.914 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 49.569 lei20142015: 47.400 lei20152016: 50.090 lei20162017: 53.424 lei20172018: 45.500 lei20182019: 57.300 lei20192020: 66.755 lei20202021: 62.950 lei20212022: 68.500 lei20222023: 71.000 lei20232024: 65.500 lei20242025: 51.000 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 51.000 lei -33.229 lei 1
2024 65.500 lei -36.626 lei 1
2023 71.000 lei -25.538 lei 1
2022 68.500 lei -36.272 lei 0
2021 62.950 lei -28.747 lei 1
2020 66.755 lei -31.574 lei 1
2019 57.300 lei -34.785 lei 1
2018 45.500 lei -81.380 lei 1
2017 53.424 lei 5.335 lei 1
2016 50.090 lei -5.507 lei 1
2015 47.400 lei -46.122 lei 1
2014 49.569 lei -30.576 lei 1
2013 66.079 lei -20.236 lei 1
2012 58.517 lei -18.890 lei 1
2011 35.000 lei -21.484 lei 1
2010 -22.363 lei
2009 -16.663 lei
2008 -13.296 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7.328 zile+1.627 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 2 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -65,15%−9,23 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 198,36%+11,87 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,5× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,44%+0,24 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -98,35%−11,86 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 51.000 lei−14.500 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,1× cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -39,45%−3,94 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 12.358 din 14.438 firme active cu bilanț depus (CAEN 6210)
Vechime relativămai veche decât 96% dintre cele 26.212 firme active din sector
SectorCAEN 6210 · Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIGNUM GMT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIGNUM GMT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIGNUM GMT SRL, cu sediul în Mun. Cluj-Napoca, are codul unic de înregistrare (CUI) 22353690, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007003837127. Firma a fost înființată la data de 4 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client) (CAEN 6210).

La ultima verificare, SIGNUM GMT SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 51.000 lei și un rezultat net de -33.229 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIGNUM GMT SRL?

SIGNUM GMT SRL (CUI 22353690) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SIGNUM GMT SRL în sectorul său?

SIGNUM GMT SRL ocupă locul 12.358 din 14.438 firme active cu bilanț depus în CAEN 6210 (Activități de realizare a soft-ului la comandă (software orientat client)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIGNUM GMT SRL față de firmele din același domeniu?

SIGNUM GMT SRL este mai veche decât 96% dintre cele 26.212 firme active cu CAEN 6210.

Este SIGNUM GMT SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIGNUM GMT SRL (CUI 22353690) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIGNUM GMT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIGNUM GMT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIGNUM GMT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIGNUM GMT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIGNUM GMT SRL plătitoare de TVA?

Nu, SIGNUM GMT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIGNUM GMT SRL?

În anul 2025, SIGNUM GMT SRL a raportat o cifră de afaceri de 51.000 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIGNUM GMT SRL?

Firmoscop analizează SIGNUM GMT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Cluj

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: IT & Software în Cluj →

Mergi mai departe

Firme din Cluj

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.