Sari la conținut
FirmoscopFirmeDâmbovița › SIGN 4 YOU SRL

SIGN 4 YOU SRL

Înființată în 2007 · 19 ani vechime · Mun. Târgovişte
CUI 22378792 · J15/1152/2007
Atenție sporită Re-verificat · 6 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SIGN 4 YOU SRL
Cod fiscal (CIF) RO22378792
Nr. Reg. Comerțului J15/1152/2007
Sediu social Str. Radu Popescu, bl. 23, sc. A, et. 10, ap. 44, Mun. Târgovişte, jud. DÂMBOVIŢA, 130131
Telefon 0727807434

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 6 septembrie 2026.

Reprezentanți

CRĂCEA MARIA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 07.09.2007
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 6 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 6 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 6 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 6 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SIGN 4 YOU SRL după CUI 22378792 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
264.881 lei
-65.0% vs 2024
Profit net 2025
-34.755 lei
+39.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-13.1%
Față de sectorpeste 8% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 9.599 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 26,0%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 80% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 9.297 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-65%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 227.428 lei20142015: 411.969 lei20152016: 317.520 lei20162017: 402.041 lei20172018: 477.843 lei20182019: 618.779 lei20192020: 722.597 lei20202021: 521.533 lei20212022: 557.208 lei20222023: 573.777 lei20232024: 766.507 lei20242025: 264.881 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 264.881 lei -34.755 lei 2
2024 766.507 lei -57.256 lei 5
2023 573.777 lei 47.679 lei 4
2022 557.208 lei 51.996 lei 4
2021 521.533 lei 83.625 lei 4
2020 722.597 lei 174.893 lei 4
2019 618.779 lei 52.952 lei 5
2018 477.843 lei -19.202 lei 5
2017 402.041 lei -87.065 lei 5
2016 317.520 lei 35.230 lei 4
2015 411.969 lei 88.929 lei 3
2014 227.428 lei -65.068 lei 3
2013 236.705 lei -39.038 lei 2
2012 288.222 lei -25.927 lei 2
2011 279.911 lei 4.130 lei 3
2010 217.183 lei 21.475 lei 2
2009 60.031 lei 3.142 lei 1
2008 196.159 lei 114.955 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 658 zile+405 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 307 zile+194 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -13,12%−5,65 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 123,16%+11,32 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,81×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,96%+3,11 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -23,16%−11,55 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 132.441 lei−20.860 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,68×−0,94 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,61×−3,99 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 65 zile+27 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -10,9%−3,78 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.570 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 89% dintre cele 25.832 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)85
Valoare totală (2024–2026)106.908 lei

Cumpărători: COMUNA ŞOTÂNGA, Comuna Voinesti (Consiliul Local Voinesti), SERVICIUL DE AMBULANTA DAMBOVITA

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume6
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SIGN 4 YOU SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SIGN 4 YOU SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SIGN 4 YOU SRL, cu sediul în Mun. Târgovişte, are codul unic de înregistrare (CUI) 22378792, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J15/1152/2007. Firma a fost înființată la data de 7 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, SIGN 4 YOU SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 264.881 lei și un rezultat net de -34.755 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 6 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SIGN 4 YOU SRL?

SIGN 4 YOU SRL (CUI 22378792) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă SIGN 4 YOU SRL în sectorul său?

SIGN 4 YOU SRL ocupă locul 5.570 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SIGN 4 YOU SRL față de firmele din același domeniu?

SIGN 4 YOU SRL este mai veche decât 89% dintre cele 25.832 firme active cu CAEN 7311.

Este SIGN 4 YOU SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare SIGN 4 YOU SRL (CUI 22378792) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este SIGN 4 YOU SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, SIGN 4 YOU SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în SIGN 4 YOU SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SIGN 4 YOU SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SIGN 4 YOU SRL plătitoare de TVA?

Da, SIGN 4 YOU SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SIGN 4 YOU SRL?

În anul 2025, SIGN 4 YOU SRL a raportat o cifră de afaceri de 264.881 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SIGN 4 YOU SRL?

Firmoscop analizează SIGN 4 YOU SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Dâmboviţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Dâmbovița →

Mergi mai departe

Firme din Dâmbovița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 6 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.