Sari la conținut
FirmoscopFirmeArad › MC DENT 24 SRL

MC DENT 24 SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Arad
CUI 22427887 · J2007001710024
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MC DENT 24 SRL
Cod fiscal (CIF) RO22427887
Nr. Reg. Comerțului J2007001710024
Sediu social Str. Octavian Goga nr. 21, Mun. Arad, 310022
Telefon 0744606561

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

BUȘAN IONUȚ- MIRCEA · administratorCOLF RAREȘ · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRELUARE ACTIVITATE din data 22.09.2008
CAEN6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MC DENT 24 SRL după CUI 22427887 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 18/100
Cifră de afaceri 2025
641.900 lei
-35.0% vs 2024
Profit net 2025
-12.497 lei
+65.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-1.9%
Față de sectorpeste 20% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.458 de firme din închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 23,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 77% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 10.733 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-35%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 1.294.200 lei20142015: 1.182.272 lei20152016: 1.129.283 lei20162017: 891.738 lei20172018: 1.006.316 lei20182019: 1.235.891 lei20192020: 875.738 lei20202021: 1.064.878 lei20212022: 1.024.424 lei20222023: 949.807 lei20232024: 980.261 lei20242025: 641.900 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 641.900 lei -12.497 lei 2
2024 980.261 lei -35.928 lei 4
2023 949.807 lei -41.414 lei 4
2022 1.024.424 lei 50.010 lei 6
2021 1.064.878 lei 2.040 lei 8
2020 875.738 lei -50.681 lei 7
2019 1.235.891 lei 29.139 lei 7
2018 1.006.316 lei 93.211 lei 4
2017 891.738 lei -529 lei 6
2016 1.129.283 lei 293.842 lei 6
2015 1.182.272 lei -162.394 lei 6
2014 1.294.200 lei 77.478 lei 6
2013 855.688 lei -151.737 lei 6
2012 613.661 lei 1.864 lei 4
2011 130.841 lei -94.835 lei 2
2010 208.110 lei -120.431 lei 3
2009 98.143 lei -170.705 lei 1
2008 -56.813 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 264 zile+106 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 21 zile+15 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -1,95%+1,72 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 298,1%−32,36 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,34× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -8,01%+19,9 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -198,1%+32,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 320.950 lei+75.885 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 4,11×−3,5 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -1,84%+1,64 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

38,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă mică — 384 din 1.009 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 30,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 3.839 din 15.915 firme active cu bilanț depus (CAEN 6820)
Vechime relativămai veche decât 58% dintre cele 21.809 firme active din sector
SectorCAEN 6820 · închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MC DENT 24 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MC DENT 24 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MC DENT 24 SRL, cu sediul în Mun. Arad, are codul unic de înregistrare (CUI) 22427887, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007001710024. Firma a fost înființată la data de 19 septembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate (CAEN 6820).

La ultima verificare, MC DENT 24 SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 641.900 lei și un rezultat net de -12.497 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MC DENT 24 SRL?

MC DENT 24 SRL (CUI 22427887) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă MC DENT 24 SRL în sectorul său?

MC DENT 24 SRL ocupă locul 3.839 din 15.915 firme active cu bilanț depus în CAEN 6820 (închirierea și subînchirierea bunurilor imobiliare proprii sau închiriate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MC DENT 24 SRL față de firmele din același domeniu?

MC DENT 24 SRL este mai veche decât 58% dintre cele 21.809 firme active cu CAEN 6820.

Este MC DENT 24 SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare MC DENT 24 SRL (CUI 22427887) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este MC DENT 24 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MC DENT 24 SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în MC DENT 24 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MC DENT 24 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MC DENT 24 SRL plătitoare de TVA?

Da, MC DENT 24 SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MC DENT 24 SRL?

În anul 2025, MC DENT 24 SRL a raportat o cifră de afaceri de 641.900 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MC DENT 24 SRL?

Firmoscop analizează MC DENT 24 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Arad

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Imobiliare în Arad →

Mergi mai departe

Firme din Arad

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.