Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › FENDISSIMA SRL

FENDISSIMA SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 22628660 · J08/2878/2007
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FENDISSIMA SRL
CUI 22628660
Nr. Reg. Comerțului J08/2878/2007
Sediu social Str. Mihai Eminescu nr. 16, ap. 1, Mun. Braşov, 500079
Telefon 0722177480

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

IAKAB ALINA RAMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 31.05.2022
CAEN9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FENDISSIMA SRL după CUI 22628660 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2021
3.124 lei
-99.0% vs 2020
Profit net 2021
-20.224 lei
+43.5% vs 2020

Bonitate financiară

Marjă netă-647.4%
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-99%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 970.161 lei20102011: 873.807 lei20112012: 558.655 lei20122013: 474.556 lei20132014: 474.458 lei20142015: 534.944 lei20152016: 518.155 lei20162017: 590.980 lei20172018: 561.500 lei20182019: 623.616 lei20192020: 394.696 lei20202021: 3.124 lei2021
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2021 3.124 lei -20.224 lei
2020 394.696 lei -35.794 lei 6
2019 623.616 lei -80.894 lei 12
2018 561.500 lei -107.948 lei 14
2017 590.980 lei -35.902 lei 16
2016 518.155 lei -68.308 lei 15
2015 534.944 lei -197.008 lei 16
2014 474.458 lei -94.801 lei 15
2013 474.556 lei -381.748 lei 18
2012 558.655 lei -323.710 lei 23
2011 873.807 lei -168.830 lei 23
2010 970.161 lei 1.075 lei 25
2009 765.512 lei 1.895 lei 20
2008 436.535 lei 2.331 lei 20

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2021). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2021, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 74.304 zile+73.382 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 4.492 zile+4.169 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -647,38%−638,31 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 1.278,49%+1.047,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,08×−0,35 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -40,66%−32,36 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -1.178,49%−1.047,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,06×−0,86 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,31×+276,9 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1.174 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -55,44%−47,84 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2021 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2021. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.508 din 6.622 firme active cu bilanț depus (CAEN 9602)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 26.329 firme active din sector
SectorCAEN 9602 · Coafură și alte activități de înfrumusețare →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FENDISSIMA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FENDISSIMA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

FENDISSIMA SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 22628660, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/2878/2007. Firma a fost înființată la data de 25 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Coafură și alte activități de înfrumusețare (CAEN 9602).

La ultima verificare, FENDISSIMA SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2021 a raportat o cifră de afaceri de 3.124 lei și un rezultat net de -20.224 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FENDISSIMA SRL?

FENDISSIMA SRL (CUI 22628660) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă FENDISSIMA SRL în sectorul său?

FENDISSIMA SRL ocupă locul 5.508 din 6.622 firme active cu bilanț depus în CAEN 9602 (Coafură și alte activități de înfrumusețare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FENDISSIMA SRL față de firmele din același domeniu?

FENDISSIMA SRL este mai veche decât 90% dintre cele 26.329 firme active cu CAEN 9602.

Este FENDISSIMA SRL o firmă activă?

Nu — FENDISSIMA SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este FENDISSIMA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare FENDISSIMA SRL (CUI 22628660) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în FENDISSIMA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FENDISSIMA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FENDISSIMA SRL plătitoare de TVA?

Nu, FENDISSIMA SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FENDISSIMA SRL?

În anul 2021, FENDISSIMA SRL a raportat o cifră de afaceri de 3.124 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FENDISSIMA SRL?

Firmoscop analizează FENDISSIMA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Servicii personale în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.