Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › SINAROM MINING GROUP S.R.L.

SINAROM MINING GROUP S.R.L.

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 22666256 · J2020001460403
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
InsolvențăDatorii ANAF · 15 mil. leiPlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire SINAROM MINING GROUP S.R.L.
Cod fiscal (CIF) RO22666256
Nr. Reg. Comerțului J2020001460403
Sediu social Bld DIMITRIE POMPEIU nr. 6E, et. 7, Sector 2 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 20337
Telefon 0728859709

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

C.I.I. BOICIUC CIPRIAN-BOGDAN · administrator judiciarBOICIUC CIPRIAN BOGDAN · reprezentant al persoanei juridicePRELEA RICHARD-ANDREW · administrator specialPRELEA RICHARD-ANDREW · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Stareeste sub incidența Legii nr. 85/2014
CAEN0729 · Extracția altor minereuri metalifere neferoase
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Datorii la buget (ANAF)14.703.668 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Insolvență 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 14.703.668 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Procedură înregistrată 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută SINAROM MINING GROUP S.R.L. după CUI 22666256 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 20/100
Cifră de afaceri 2024
102.225 lei
0.0% vs 2023
Profit net 2024
-6.635.635 lei
-324.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-6491.2%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 19.824.488 lei20102011: 5.633.329 lei20112012: 16.821.206 lei20122013: 16.328.740 lei20132014: 7.570.897 lei20142015: 8.314.958 lei20152016: 13.915.262 lei20162017: 15.328.252 lei20172018: 9.694.849 lei20182021: 60.003 lei20212023: 101.816 lei20232024: 102.225 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 102.225 lei -6.635.635 lei 10
2023 101.816 lei -1.563.526 lei 22
2021 60.003 lei -12.694.715 lei 37
2018 9.694.849 lei -19.209.869 lei
2017 15.328.252 lei -11.804.827 lei 154
2016 13.915.262 lei -7.783.156 lei 149
2015 8.314.958 lei -3.569.664 lei 107
2014 7.570.897 lei -5.175.020 lei 103
2013 16.328.740 lei 64.403 lei 104
2012 16.821.206 lei 194.257 lei 92
2011 5.633.329 lei -663.107 lei 16
2010 19.824.488 lei 60.044 lei 7
2009 21.518.123 lei 783.925 lei 7
2008 11.929.201 lei 561.897 lei 5

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Îndeplinește criteriile de audit statutar

În 2016 și 2017, firma a depășit cel puțin două dintre cele trei praguri legale, în două exerciții consecutive. Situațiile ei financiare intră, prin lege, sub audit statutar.

CriteriuPrag20162017
Total active16.000.000 leidada
Cifră de afaceri netă32.000.000 leinunu
Număr mediu de salariați50dada

„—" înseamnă că bilanțul nu conține criteriul, nu că e neîndeplinit. Concluzia se sprijină pe criteriile pe care le putem citi; un raport de audit se cere firmei, noi citim praguri, nu registrul entităților auditate.

Derivat din bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · pct. 563 din reglementările contabile aprobate prin OMFP 1802/2014

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 380.126 zile+21.425 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 12.208 zile+177 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -6.491,21%−4.955,57 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 813,2%+62,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,12× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -50,69%−38,96 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -761,02%−63,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.223 lei+5.595 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,01× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,18× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 2.014 zile−8 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -58,85%−47,13 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 21 din 53 firme active cu bilanț depus (CAEN 0729)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 164 firme active din sector
SectorCAEN 0729 · Extracția altor minereuri metalifere neferoase →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume16
Dintre care în procedură de insolvență2
Dintre care radiate (închise)4

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/20457/2007 → J2020001460403
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Suceava → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni → Bucureşti Sectorul 2
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J33/1054/2015 → J40/20457/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Suceava
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 2 → Sat Iacobeni, Comuna Iacobeni
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J2020001460403 → J33/1054/2015

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru SINAROM MINING GROUP S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți SINAROM MINING GROUP S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

SINAROM MINING GROUP S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 22666256, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2020001460403. Firma a fost înființată la data de 31 octombrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Extracția altor minereuri metalifere neferoase (CAEN 0729).

La ultima verificare, SINAROM MINING GROUP S.R.L. figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 15 mil. lei. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 102.225 lei și un rezultat net de -6.635.635 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are SINAROM MINING GROUP S.R.L.?

SINAROM MINING GROUP S.R.L. (CUI 22666256) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale.

Ce loc ocupă SINAROM MINING GROUP S.R.L. în sectorul său?

SINAROM MINING GROUP S.R.L. ocupă locul 21 din 53 firme active cu bilanț depus în CAEN 0729 (Extracția altor minereuri metalifere neferoase), după cifra de afaceri.

Cât de veche este SINAROM MINING GROUP S.R.L. față de firmele din același domeniu?

SINAROM MINING GROUP S.R.L. este mai veche decât 86% dintre cele 164 firme active cu CAEN 0729.

Este SINAROM MINING GROUP S.R.L. o firmă activă?

Nu — SINAROM MINING GROUP S.R.L. figurează cu procedură de insolvență în registrele oficiale la data ultimei verificări.

Este SINAROM MINING GROUP S.R.L. în insolvență?

La ultima verificare, SINAROM MINING GROUP S.R.L. (CUI 22666256) figura cu procedură de insolvență în registrele oficiale (Buletinul Procedurilor de Insolvență, portalul instanțelor). Vezi verdictul și sursa pe această pagină.

Are SINAROM MINING GROUP S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, SINAROM MINING GROUP S.R.L. figura cu restanțe de 14.703.668 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în SINAROM MINING GROUP S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru SINAROM MINING GROUP S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este SINAROM MINING GROUP S.R.L. plătitoare de TVA?

Da, SINAROM MINING GROUP S.R.L. este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a SINAROM MINING GROUP S.R.L.?

În anul 2024, SINAROM MINING GROUP S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 102.225 lei și un număr mediu de 10 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu SINAROM MINING GROUP S.R.L.?

Firmoscop analizează SINAROM MINING GROUP S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă insolvența

Ce se întâmplă cu o factură neîncasată din momentul deschiderii procedurii.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.