Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › CARBO GROUP CONTRACTING SRL

CARBO GROUP CONTRACTING SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
CUI 22686598 · J23/2290/2013
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire CARBO GROUP CONTRACTING SRL
Cod fiscal (CIF) RO22686598
Nr. Reg. Comerțului J23/2290/2013
Sediu social Str. Soarelui nr. 14, bl. H7, ap. 001, Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos, jud. ILFOV, 77175

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ȘIȘLI ESMA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2013
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută CARBO GROUP CONTRACTING SRL după CUI 22686598 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2025
508.809 lei
+15.0% vs 2024
Profit net 2025
-116.996 lei
-389.3% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-23.0%
Față de sectorpeste 11% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 28.633 de firme din Lucrări de construcții ale clădirilor rezidențiale și nerezidențiale care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 11,9%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 55% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 118.143 lei20132014: 130.013 lei20142015: 6.751 lei20152016: 148.520 lei20162017: 246.427 lei20172018: 679.522 lei20182019: 368.488 lei20192021: 218.196 lei20212022: 335.449 lei20222023: 384.206 lei20232024: 442.338 lei20242025: 508.809 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 508.809 lei -116.996 lei 2
2024 442.338 lei 40.440 lei 1
2023 384.206 lei -135.267 lei 2
2022 335.449 lei -217.237 lei 1
2021 218.196 lei 55.102 lei 1
2019 368.488 lei 3.363 lei 1
2018 679.522 lei 199.888 lei 0
2017 246.427 lei 5.419 lei
2016 148.520 lei 745 lei
2015 6.751 lei -119.780 lei 0
2014 130.013 lei 45.874 lei 0
2013 118.143 lei -44.099 lei 0
2012 256.524 lei 65.533 lei 0
2011 227.461 lei -9.124 lei
2010 167.506 lei 3.012 lei
2009 136.370 lei -9.444 lei
2008 73.127 lei -3.838 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 782 zile−22 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 125 zile−63 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -22,99%−32,13 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 158,92%+18,3 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,63×−0,08 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -17,05%−22,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -57,78%−17,43 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 254.405 lei−187.933 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,74×+0,1 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1.017,62× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -18,15%−32 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.738 din 32.048 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 86% dintre cele 67.169 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos
  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2013
  • 15 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/20746/2007 → J23/2290/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2013 → radiată
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ilfov → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J23/2290/2013 → J40/20746/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Ilfov
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Sat Ştefăneştii de Jos, Comuna Ştefăneştii de Jos
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 30.07.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/20746/2007 → J23/2290/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru CARBO GROUP CONTRACTING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți CARBO GROUP CONTRACTING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

CARBO GROUP CONTRACTING SRL, cu sediul în Sat Ştefăneştii de Jos Com. Ştefăneştii de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 22686598, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J23/2290/2013. Firma a fost înființată la data de 5 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, CARBO GROUP CONTRACTING SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 508.809 lei și un rezultat net de -116.996 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are CARBO GROUP CONTRACTING SRL?

CARBO GROUP CONTRACTING SRL (CUI 22686598) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă CARBO GROUP CONTRACTING SRL în sectorul său?

CARBO GROUP CONTRACTING SRL ocupă locul 6.738 din 32.048 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este CARBO GROUP CONTRACTING SRL față de firmele din același domeniu?

CARBO GROUP CONTRACTING SRL este mai veche decât 86% dintre cele 67.169 firme active cu CAEN 4120.

Este CARBO GROUP CONTRACTING SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare CARBO GROUP CONTRACTING SRL (CUI 22686598) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este CARBO GROUP CONTRACTING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, CARBO GROUP CONTRACTING SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în CARBO GROUP CONTRACTING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru CARBO GROUP CONTRACTING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este CARBO GROUP CONTRACTING SRL plătitoare de TVA?

Da, CARBO GROUP CONTRACTING SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a CARBO GROUP CONTRACTING SRL?

În anul 2025, CARBO GROUP CONTRACTING SRL a raportat o cifră de afaceri de 508.809 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu CARBO GROUP CONTRACTING SRL?

Firmoscop analizează CARBO GROUP CONTRACTING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.