Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › LACTONIK PRODIMPEX SRL

LACTONIK PRODIMPEX SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Lăceni Com. Orbeasca
CUI 22813969 · J2007000824344
Atenție sporită Re-verificat · 23 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire LACTONIK PRODIMPEX SRL
Cod fiscal (CIF) RO22813969
Nr. Reg. Comerțului J2007000824344
Sediu Sat Lăceni Com. Orbeasca, Teleorman
Telefon 0722239025

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.

Reprezentanți

ŞOVEI NICU · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 26.11.2007
CAEN1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 23 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 23 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 23 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 23 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 23 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută LACTONIK PRODIMPEX SRL după CUI 22813969 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 45/100
Cifră de afaceri 2025
294.087 lei
-5.0% vs 2024
Profit net 2025
6.334 lei
-79.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă2.2%
Față de sectorpeste 43% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 261 de firme din Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 14% din sector

Mediana sectorului: 4 angajați, din 292 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 180.057 lei20142015: 217.635 lei20152016: 294.631 lei20162017: 393.877 lei20172018: 369.398 lei20182019: 340.458 lei20192020: 162.339 lei20202021: 163.256 lei20212022: 220.301 lei20222023: 334.160 lei20232024: 310.410 lei20242025: 294.087 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 294.087 lei 6.334 lei 1
2024 310.410 lei 31.001 lei 1
2023 334.160 lei 36.791 lei 1
2022 220.301 lei 3.749 lei 1
2021 163.256 lei -25.506 lei
2020 162.339 lei -59.350 lei
2019 340.458 lei 44.204 lei
2018 369.398 lei -6.702 lei
2017 393.877 lei 34.053 lei
2016 294.631 lei -15.043 lei
2015 217.635 lei -12.771 lei 3
2014 180.057 lei -68.333 lei 2
2013 225.383 lei -7.390 lei 3
2012 420.038 lei 11.048 lei 3
2011 377.078 lei -8.282 lei 3
2010 251.360 lei -8.697 lei 3
2009 233.362 lei 700 lei 3
2008 270.113 lei 821 lei 3

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 235 zile−35 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 32 zile−24 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 2,15%−7,84 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 165,85%+10,67 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,6× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 5,55%−15,44 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -65,85%−10,67 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 294.087 lei−16.323 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,58×+0,48 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,25×−13,3 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 30 zile+16 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 3,26%−9,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 242 din 416 firme active cu bilanț depus (CAEN 1051)
Vechime relativămai veche decât 71% dintre cele 989 firme active din sector
SectorCAEN 1051 · Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru LACTONIK PRODIMPEX SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți LACTONIK PRODIMPEX SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

LACTONIK PRODIMPEX SRL, cu sediul în Sat Lăceni Com. Orbeasca, are codul unic de înregistrare (CUI) 22813969, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2007000824344. Firma a fost înființată la data de 27 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor (CAEN 1051).

La ultima verificare, LACTONIK PRODIMPEX SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 294.087 lei și un rezultat net de 6.334 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are LACTONIK PRODIMPEX SRL?

LACTONIK PRODIMPEX SRL (CUI 22813969) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă LACTONIK PRODIMPEX SRL în sectorul său?

LACTONIK PRODIMPEX SRL ocupă locul 242 din 416 firme active cu bilanț depus în CAEN 1051 (Fabricarea produselor lactate și a brânzeturilor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este LACTONIK PRODIMPEX SRL față de firmele din același domeniu?

LACTONIK PRODIMPEX SRL este mai veche decât 71% dintre cele 989 firme active cu CAEN 1051.

Este LACTONIK PRODIMPEX SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare LACTONIK PRODIMPEX SRL (CUI 22813969) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este LACTONIK PRODIMPEX SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, LACTONIK PRODIMPEX SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în LACTONIK PRODIMPEX SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru LACTONIK PRODIMPEX SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este LACTONIK PRODIMPEX SRL plătitoare de TVA?

Da, LACTONIK PRODIMPEX SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a LACTONIK PRODIMPEX SRL?

În anul 2025, LACTONIK PRODIMPEX SRL a raportat o cifră de afaceri de 294.087 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu LACTONIK PRODIMPEX SRL?

Firmoscop analizează LACTONIK PRODIMPEX SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Producție alimentară în Teleorman →

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.