Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Prahova › IRITER CONSTRUCT SRL

IRITER CONSTRUCT SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Sat Băteşti Com. Brazi
CUI 22845200 · J29/3118/2007
Atenție sporită Verificat la ANAF · 6 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IRITER CONSTRUCT SRL
CUI 22845200
Nr. Reg. Comerțului J29/3118/2007
Sediu social Str. C. NEGRUTZZI nr. 40, Sat Băteşti, Comuna Brazi, jud. Prahova
Telefon 0728951412

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026.

Reprezentanți

VÎLCEA IRIMIA · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2332 · Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 6 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 6 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IRITER CONSTRUCT SRL după CUI 22845200 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Fragilă
scor 40/100
Cifră de afaceri 2015
111.107 lei
-5,0% vs 2014
Profit net 2015
22.346 lei
-24,7% vs 2014

Bonitate financiară

Marjă netă20.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative din pierderi acumulate, dar ultimul an e pe profit — firma acoperă gaura. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 138.987 lei139K lei20082009: 34.710 lei35K lei20092010: 114.854 lei115K lei20102011: 118.360 lei118K lei20112012: 88.201 lei88K lei20122013: 76.757 lei77K lei20132014: 117.241 lei117K lei20142015: 111.107 lei111K lei2015
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2015 111.107 lei 22.346 lei 2
2014 117.241 lei 29.665 lei 1
2013 76.757 lei -11.619 lei 1
2012 88.201 lei -44.461 lei 5
2011 118.360 lei 985 lei 6
2010 114.854 lei -14.084 lei 5
2009 34.710 lei -76.123 lei 9
2008 138.987 lei -188 lei 7

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 8 ani (2008–2015). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2015, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 564 de zile−83 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 24 de zile+1 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 20,11%−5,19 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 220,52%−6,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,45× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 28,72%−3,66 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -119,88%+6,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 55.554 lei−61.687 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,43×+0,15 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 29,07×+20,68 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 13 zile−30 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 30,06%−25,21 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2015 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2015. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22 din 45 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2332)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 126 de firme active din sector
SectorCAEN 2332 · Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IRITER CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IRITER CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

IRITER CONSTRUCT SRL, cu sediul în Sat Băteşti Com. Brazi, are codul unic de înregistrare (CUI) 22845200, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J29/3118/2007. Firma a fost înființată la data de 30 noiembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă (CAEN 2332).

La ultima verificare, IRITER CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2015 a raportat o cifră de afaceri de 111.107 lei și un rezultat net de 22.346 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IRITER CONSTRUCT SRL?

IRITER CONSTRUCT SRL (CUI 22845200) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 6 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă IRITER CONSTRUCT SRL în sectorul său?

IRITER CONSTRUCT SRL ocupă locul 22 din 45 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2332 (Fabricarea cărămizilor, țiglelor și a altor produse pentru construcții, din argilă arsă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IRITER CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

IRITER CONSTRUCT SRL este mai veche decât 48% dintre cele 126 de firme active cu CAEN 2332.

Este IRITER CONSTRUCT SRL o firmă activă?

IRITER CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este IRITER CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IRITER CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IRITER CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IRITER CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IRITER CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, IRITER CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IRITER CONSTRUCT SRL?

În anul 2015, IRITER CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 111.107 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IRITER CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează IRITER CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Prahova

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2332 din Prahova, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Prahova

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 6 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.