Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Hunedoara › VAPAL HD SRL

VAPAL HD SRL

Înființată în 2007 · 18 ani vechime · Mun. Brad
CUI 22930616 · J20/374/2008
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire VAPAL HD SRL
Cod fiscal (CIF) RO22930616
Nr. Reg. Comerțului J20/374/2008
Sediu social Str. INDEPENDENŢEI, bl. 17, Municipiul Brad, jud. Hunedoara
Telefon 0766572713

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută VAPAL HD SRL după CUI 22930616 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2024
874.636 lei
-5,0% vs 2023
Profit net 2024
-2.506 lei
+95,6% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-0.3%
Față de sectorpeste 26% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 1.353 de firme din Fabricarea de uși și ferestre din material plastic care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,9%.

Mărime față de sector3 angajați · peste 59% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 1.435 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 103.354 lei20092010: 317.092 lei20102011: 298.556 lei20112012: 294.862 lei20122013: 544.017 lei20132014: 714.717 lei20142015: 891.901 lei20152016: 872.145 lei20162017: 1.022.739 lei20172021: 1.025.812 lei20212023: 920.935 lei20232024: 874.636 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 874.636 lei -2.506 lei 3
2023 920.935 lei -57.003 lei 3
2021 1.025.812 lei 33.655 lei 3
2017 1.022.739 lei -4.167 lei 3
2016 872.145 lei -52.136 lei 4
2015 891.901 lei -7.047 lei 3
2014 714.717 lei -21.597 lei 2
2013 544.017 lei 12.800 lei 1
2012 294.862 lei -5.693 lei 1
2011 298.556 lei 13.324 lei 1
2010 317.092 lei 13.378 lei 1
2009 103.354 lei -29.611 lei 1
2008 131.222 lei -23.285 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 146 de zile+15 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 20 de zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,29%+5,9 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 479,2%−83 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,21× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -3,43%+93,19 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -379,77%+85,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 291.545 lei−15.433 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 11,98×−3,63 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 38,68×−12,8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 9 zile+2 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 2,4%+7,41 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 448 din 1.647 de firme active cu bilanț depus (CAEN 2223)
Vechime relativămai veche decât 77% dintre cele 2.752 de firme active din sector
SectorCAEN 2223 · Fabricarea de uși și ferestre din material plastic →

Contracte publice

Achiziții directe (SEAP)33
Valoare totală (2024–2026)179.221 lei

Cumpărători: LICEUL TEORETIC AVRAM IANCU BRAD, GRADINITA CU PROGRAM PRELUNGIT FLOARE DE COLT, SPITAL MUNICIPAL BRAD

Cumpărături publice sub pragul de licitație, atribuite direct. Sunt bani încasați efectiv — utile mai ales la PFA și întreprinderi individuale, care nu depun bilanț.

SEAP — contracte atribuite · 2024–2026.

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/760/2007 → J2008000374200
  • 11 septembrie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/374/2008 → J21/760/2007
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Ialomiţa → Hunedoara
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Feteşti → Municipiul Brad
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J21/760/2007 → J2008000374200
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Hunedoara → Ialomiţa
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Brad → Municipiul Feteşti
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J20/374/2008 → J21/760/2007

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru VAPAL HD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți VAPAL HD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

VAPAL HD SRL, cu sediul în Mun. Brad, are codul unic de înregistrare (CUI) 22930616, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/374/2008. Firma a fost înființată la data de 14 decembrie 2007 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de uși și ferestre din material plastic (CAEN 2223).

La ultima verificare, VAPAL HD SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 874.636 lei și un rezultat net de -2.506 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are VAPAL HD SRL?

VAPAL HD SRL (CUI 22930616) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă VAPAL HD SRL în sectorul său?

VAPAL HD SRL ocupă locul 448 din 1.647 de firme active cu bilanț depus în CAEN 2223 (Fabricarea de uși și ferestre din material plastic), după cifra de afaceri.

Cât de veche este VAPAL HD SRL față de firmele din același domeniu?

VAPAL HD SRL este mai veche decât 77% dintre cele 2.752 de firme active cu CAEN 2223.

Este VAPAL HD SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare VAPAL HD SRL (CUI 22930616) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este VAPAL HD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, VAPAL HD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în VAPAL HD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru VAPAL HD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este VAPAL HD SRL plătitoare de TVA?

Da, VAPAL HD SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a VAPAL HD SRL?

În anul 2024, VAPAL HD SRL a raportat o cifră de afaceri de 874.636 lei și un număr mediu de 3 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu VAPAL HD SRL?

Firmoscop analizează VAPAL HD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 2223 din Hunedoara, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.