Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › JASMIN FLOWERS SRL

JASMIN FLOWERS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Satu Mare
CUI 23076814 · J2008000069302
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire JASMIN FLOWERS SRL
CUI 23076814
Nr. Reg. Comerțului J2008000069302
Sediu social Str. Gheorghe Magheru nr. 31, Mun. Satu Mare, 440064
Telefon 0740580711

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FENICS MONICA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 18.01.2008
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută JASMIN FLOWERS SRL după CUI 23076814 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 39/100
Cifră de afaceri 2025
55.320 lei
+215.0% vs 2024
Profit net 2025
23 lei
+100.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă0.0%
Față de sectorpeste 36% din sector · sub mediana sectorului

Comparat cu 4.028 de firme din Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,0%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 35% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.199 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 32.320 lei20142015: 53.880 lei20152016: 74.496 lei20162017: 78.904 lei20172018: 69.747 lei20182019: 68.231 lei20192020: 11.992 lei20202021: 2.600 lei20212022: 30.620 lei20222023: 7.862 lei20232024: 17.562 lei20242025: 55.320 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 55.320 lei 23 lei 1
2024 17.562 lei -28.842 lei 1
2023 7.862 lei -51.724 lei 1
2022 30.620 lei -4.953 lei 1
2021 2.600 lei -10.932 lei 1
2020 11.992 lei -44.912 lei 2
2019 68.231 lei -14.202 lei 2
2018 69.747 lei -20.650 lei 2
2017 78.904 lei -9.167 lei 2
2016 74.496 lei -15.694 lei 2
2015 53.880 lei -18.394 lei 2
2014 32.320 lei -17.379 lei 2
2013 0 lei -15.195 lei
2012 53.417 lei -1.727 lei 2
2011 57.088 lei 21 lei 2
2010 41.809 lei -11.315 lei 3
2009 10.319 lei -5.641 lei 3
2008 14.686 lei -8.543 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.463 zile−5.304 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 0,04%+164,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 396%+1,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,25× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,02%+30,49 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -296%−1,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 55.320 lei+37.758 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,59×+0,4 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,62×+0,43 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 591 zile−1.349 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 1,04%+63,05 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 3.918 din 32.433 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.274 din 8.883 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 73% dintre cele 18.545 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru JASMIN FLOWERS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți JASMIN FLOWERS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

JASMIN FLOWERS SRL, cu sediul în Mun. Satu Mare, are codul unic de înregistrare (CUI) 23076814, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000069302. Firma a fost înființată la data de 21 ianuarie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei (CAEN 4771).

La ultima verificare, JASMIN FLOWERS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 55.320 lei și un rezultat net de 23 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are JASMIN FLOWERS SRL?

JASMIN FLOWERS SRL (CUI 23076814) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă JASMIN FLOWERS SRL în sectorul său?

JASMIN FLOWERS SRL ocupă locul 5.274 din 8.883 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este JASMIN FLOWERS SRL față de firmele din același domeniu?

JASMIN FLOWERS SRL este mai veche decât 73% dintre cele 18.545 firme active cu CAEN 4771.

Este JASMIN FLOWERS SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare JASMIN FLOWERS SRL (CUI 23076814) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este JASMIN FLOWERS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, JASMIN FLOWERS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în JASMIN FLOWERS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru JASMIN FLOWERS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este JASMIN FLOWERS SRL plătitoare de TVA?

Nu, JASMIN FLOWERS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a JASMIN FLOWERS SRL?

În anul 2025, JASMIN FLOWERS SRL a raportat o cifră de afaceri de 55.320 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu JASMIN FLOWERS SRL?

Firmoscop analizează JASMIN FLOWERS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.