Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › PRONOXING SRL

PRONOXING SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Târgu Mureş
CUI 23431355 · J26/428/2008
Atenție sporită Re-verificat · 24 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PRONOXING SRL
CUI 23431355
Nr. Reg. Comerțului J26/428/2008
Sediu social Str. Podeni nr. 18, Mun. Târgu Mureş, 540253
Telefon 0744986907

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 24 august 2026.

Reprezentanți

PETER KATICA · administratorDASZKEL GEZA-ZSOLT · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 11.03.2024
CAEN4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 24 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 24 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 24 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 24 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 24 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 24 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PRONOXING SRL după CUI 23431355 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 80/100
Cifră de afaceri 2022
7.910 lei
+3.0% vs 2021
Profit net 2022
3.526 lei
-28.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă44.6%
Datorii / capital5.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei20112012: 7.300 lei20122013: 101.432 lei20132014: 147.363 lei20142015: 205.341 lei20152016: 65.654 lei20162017: 85.305 lei20172018: 7.481 lei20182019: 14.444 lei20192020: 98.114 lei20202021: 7.647 lei20212022: 7.910 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 7.910 lei 3.526 lei
2021 7.647 lei 4.935 lei
2020 98.114 lei 85.732 lei
2019 14.444 lei 6.037 lei
2018 7.481 lei -11.355 lei
2017 85.305 lei 35.495 lei
2016 65.654 lei 41.577 lei 0
2015 205.341 lei 88.540 lei
2014 147.363 lei 65.839 lei
2013 101.432 lei 65.794 lei
2012 7.300 lei 4.474 lei
2011 0 lei 0 lei
2010
2009 -1.298 lei 1
2008 5.105 lei -204 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.984 zile−78 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 618 zile−300 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 44,58%−19,96 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 83,24%+51,02 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,2×−1,9 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,97×+4,49 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 40,72%+35,29 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 6,83%+3,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 16,76%−51,02 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,15×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 90,06%−113,91 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 10.051 din 11.193 firme active cu bilanț depus (CAEN 4322)
Vechime relativămai veche decât 80% dintre cele 18.043 firme active din sector
SectorCAEN 4322 · Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PRONOXING SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PRONOXING SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PRONOXING SRL, cu sediul în Mun. Târgu Mureş, are codul unic de înregistrare (CUI) 23431355, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/428/2008. Firma a fost înființată la data de 5 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat (CAEN 4322).

La ultima verificare, PRONOXING SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 7.910 lei și un rezultat net de 3.526 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 24 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PRONOXING SRL?

PRONOXING SRL (CUI 23431355) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 24 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă PRONOXING SRL în sectorul său?

PRONOXING SRL ocupă locul 10.051 din 11.193 firme active cu bilanț depus în CAEN 4322 (Lucrări de instalații sanitare, de încălzire și de aer condiționat), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PRONOXING SRL față de firmele din același domeniu?

PRONOXING SRL este mai veche decât 80% dintre cele 18.043 firme active cu CAEN 4322.

Este PRONOXING SRL o firmă activă?

Nu — PRONOXING SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este PRONOXING SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare PRONOXING SRL (CUI 23431355) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în PRONOXING SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PRONOXING SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PRONOXING SRL plătitoare de TVA?

Nu, PRONOXING SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PRONOXING SRL?

În anul 2022, PRONOXING SRL a raportat o cifră de afaceri de 7.910 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PRONOXING SRL?

Firmoscop analizează PRONOXING SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 24 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.