Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Mureș › REN CONSTRUCT SRL

REN CONSTRUCT SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Municipiul Sighişoara
CUI 23516320 · J26/518/2008
Atenție sporită Verificat la ANAF · 4 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire REN CONSTRUCT SRL
CUI 23516320
Nr. Reg. Comerțului J26/518/2008
Sediu social Str. CRIZANTEMELOR nr. 21, bl. 419, ap. 5, Municipiul Sighişoara, jud. Mureş
Telefon 0745253530

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Reprezentanți

AFLAT GHEORGHE-NICULAIE · administrator

Identitate

Starefuncțiune
CAEN4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 4 noiembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 4 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 4 noiembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 4 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută REN CONSTRUCT SRL după CUI 23516320 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2011
137.257 lei
+480,0% vs 2010
Profit net 2011
94.283 lei
+48450,3% vs 2010

Bonitate financiară

Marjă netă68.7%
Datorii / capital0.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 147.071 lei147K lei20082009: 64.903 lei65K lei20092010: 23.648 lei24K lei20102011: 137.257 lei137K lei2011
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2011 137.257 lei 94.283 lei 0
2010 23.648 lei -195 lei 1
2009 64.903 lei 43.676 lei 1
2008 147.071 lei 112.406 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2008–2011). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2011, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 135 de zile−855 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 187 de zile−33 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 68,69%+69,51 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 16,84%−12,38 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 5,94×+2,52 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,2×−0,21 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 37,66%+37,78 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 31,32%+31,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 83,16%+12,03 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,46×+0,35 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 474,79%+456,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2011. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 848 din 1.253 de firme active cu bilanț depus (CAEN 4221)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 2.020 de firme active din sector
SectorCAEN 4221 · Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru REN CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți REN CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

REN CONSTRUCT SRL, cu sediul în Municipiul Sighişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 23516320, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/518/2008. Firma a fost înființată la data de 14 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide (CAEN 4221).

La ultima verificare, REN CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2011 a raportat o cifră de afaceri de 137.257 lei și un rezultat net de 94.283 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are REN CONSTRUCT SRL?

REN CONSTRUCT SRL (CUI 23516320) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 4 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă REN CONSTRUCT SRL în sectorul său?

REN CONSTRUCT SRL ocupă locul 848 din 1.253 de firme active cu bilanț depus în CAEN 4221 (Lucrări de construcții a proiectelor utilitare pentru fluide), după cifra de afaceri.

Cât de veche este REN CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

REN CONSTRUCT SRL este mai veche decât 84% dintre cele 2.020 de firme active cu CAEN 4221.

Este REN CONSTRUCT SRL o firmă activă?

REN CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este REN CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, REN CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în REN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru REN CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este REN CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, REN CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a REN CONSTRUCT SRL?

În anul 2011, REN CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 137.257 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu REN CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează REN CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

  • CIS GAZ SA · Com. Sântana de Mureş · CA 305.623.517 lei
  • INSTGAZ SRL · Sat Bărdeşti Com. Sântana de Mureş · CA 157.342.979 lei
  • TOP GAZ SRL · Mun. Târgu Mureş · CA 33.142.040 lei
  • ROMINSTA SRL · Sat Cristeşti Com. Cristeşti · CA 17.154.278 lei
  • TIBPET SRL · Mun. Târgu Mureş · CA 7.681.433 lei
  • VERDINVEST SRL · Mun. Târgu Mureş · CA 6.824.291 lei

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4221 din Mureș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 4 noiembrie 2026 · ANAF, verificat pe 4 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.