Sari la conținut
FirmoscopFirmeVaslui › DRUMANDO SRL

DRUMANDO SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos
CUI 23607711 · J2008000265377
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DRUMANDO SRL
Cod fiscal (CIF) RO23607711
Nr. Reg. Comerțului J2008000265377
Sediu Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, Vaslui
Telefon 0741080290

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

FECIORU CĂTĂLINA · administrator

Identitate

StareINREGISTRAT din data 27.03.2008
CAEN7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DRUMANDO SRL după CUI 23607711 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 30/100
Cifră de afaceri 2025
402.787 lei
-27.0% vs 2024
Profit net 2025
-38.902 lei
-140.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-9.7%
Față de sectorpeste 16% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.905 de firme din Transporturi rutiere de mărfuri care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 4,2%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 78% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 31.583 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 128.313 lei20142015: 280.623 lei20152016: 159.395 lei20162017: 158.136 lei20172018: 262.724 lei20182019: 332.526 lei20192020: 357.257 lei20202021: 432.834 lei20212022: 162.722 lei20222023: 471.050 lei20232024: 555.140 lei20242025: 402.787 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 402.787 lei -38.902 lei 4
2024 555.140 lei 95.891 lei 4
2023 471.050 lei 48.499 lei 4
2022 162.722 lei -141.508 lei 4
2021 432.834 lei 99.928 lei 3
2020 357.257 lei 63.626 lei 3
2019 332.526 lei 25.390 lei 3
2018 262.724 lei 58.814 lei 2
2017 158.136 lei 12.851 lei 2
2016 159.395 lei -845 lei 2
2015 280.623 lei 118.001 lei
2014 128.313 lei 4.810 lei 2
2013 83.248 lei 5.955 lei 1
2012 41.187 lei -21.944 lei
2011 31.796 lei -11.068 lei 1
2010 76.654 lei 2.264 lei 1
2009 45.568 lei 487 lei 1
2008 41.119 lei 4.159 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 192 zile+21 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 39 zile+4 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,66%−26,93 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100,37%+13,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,15 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -18,48%−50,57 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -0,37%−13,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 100.697 lei−38.088 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,91× cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 36,56×+8 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 10 zile−3 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -6,24%−31,77 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 376 din 1.133 firme active cu bilanț depus (CAEN 7732)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 1.800 firme active din sector
SectorCAEN 7732 · Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DRUMANDO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DRUMANDO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

DRUMANDO SRL, cu sediul în Sat Băcăoani Com. Muntenii de Jos, are codul unic de înregistrare (CUI) 23607711, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008000265377. Firma a fost înființată la data de 28 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții (CAEN 7732).

La ultima verificare, DRUMANDO SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 402.787 lei și un rezultat net de -38.902 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DRUMANDO SRL?

DRUMANDO SRL (CUI 23607711) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă DRUMANDO SRL în sectorul său?

DRUMANDO SRL ocupă locul 376 din 1.133 firme active cu bilanț depus în CAEN 7732 (Activități de închiriere și leasing cu mașini și echipamente pentru construcții), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DRUMANDO SRL față de firmele din același domeniu?

DRUMANDO SRL este mai veche decât 85% dintre cele 1.800 firme active cu CAEN 7732.

Este DRUMANDO SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare DRUMANDO SRL (CUI 23607711) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este DRUMANDO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DRUMANDO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DRUMANDO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DRUMANDO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DRUMANDO SRL plătitoare de TVA?

Da, DRUMANDO SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DRUMANDO SRL?

În anul 2025, DRUMANDO SRL a raportat o cifră de afaceri de 402.787 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DRUMANDO SRL?

Firmoscop analizează DRUMANDO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vaslui

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vaslui

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.