Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › YULIA TOUR SRL

YULIA TOUR SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 23621759 · J35/1257/2008
Atenție sporită Re-verificat · 25 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire YULIA TOUR SRL
CUI 23621759
Nr. Reg. Comerțului J35/1257/2008
Sediu social Str. Constantin cel Mare, bl. A13, sc. B, et. 3, ap. 14, Mun. Timişoara
Telefon 0720204866

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 25 august 2026.

Reprezentanți

JUGARIU ALIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 18.05.2023
CAEN4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 25 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 25 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 25 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 25 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 25 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 25 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută YULIA TOUR SRL după CUI 23621759 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2022
281.603 lei
+1.0% vs 2021
Profit net 2022
161.770 lei
-5.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă57.4%
Față de sectorpeste 92% din sector · în primele 10% din sector

Comparat cu 4.243 de firme din Alte transporturi terestre de călători n.c.a. care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 13,7%.

Datorii / capital0.1×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 74.014 lei20112012: 85.124 lei20122013: 111.906 lei20132014: 132.824 lei20142015: 71.028 lei20152016: 74.656 lei20162017: 126.772 lei20172018: 125.218 lei20182019: 228.408 lei20192020: 187.446 lei20202021: 279.764 lei20212022: 281.603 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 281.603 lei 161.770 lei
2021 279.764 lei 171.386 lei
2020 187.446 lei 21.159 lei
2019 228.408 lei 109.126 lei 0
2018 125.218 lei 48.147 lei 1
2017 126.772 lei 51.352 lei 1
2016 74.656 lei 23.074 lei 1
2015 71.028 lei -12.481 lei 1
2014 132.824 lei 52.406 lei 1
2013 111.906 lei 13.403 lei 1
2012 85.124 lei 20.998 lei 1
2011 74.014 lei 36.433 lei 1
2010 34.392 lei 5.764 lei 1
2009 31.496 lei 3.257 lei 1
2008 16.378 lei 1.446 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 19 zile+16 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 196 zile+191 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 57,45%−3,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 8,42%+7,63 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 11,88×−115,37 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,09×+0,08 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,85%+34,56 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 91,63%+26,81 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 91,76%−7,52 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,6×+0,54 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 130,66%−48,68 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.525 din 6.180 firme active cu bilanț depus (CAEN 4939)
Vechime relativămai veche decât 90% dintre cele 15.650 firme active din sector
SectorCAEN 4939 · Alte transporturi terestre de călători n.c.a →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru YULIA TOUR SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți YULIA TOUR SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

YULIA TOUR SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 23621759, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J35/1257/2008. Firma a fost înființată la data de 31 martie 2008 și are ca obiect principal de activitate Alte transporturi terestre de călători n.c.a (CAEN 4939).

La ultima verificare, YULIA TOUR SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 281.603 lei și un rezultat net de 161.770 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 25 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are YULIA TOUR SRL?

YULIA TOUR SRL (CUI 23621759) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 25 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă YULIA TOUR SRL în sectorul său?

YULIA TOUR SRL ocupă locul 1.525 din 6.180 firme active cu bilanț depus în CAEN 4939 (Alte transporturi terestre de călători n.c.a), după cifra de afaceri.

Cât de veche este YULIA TOUR SRL față de firmele din același domeniu?

YULIA TOUR SRL este mai veche decât 90% dintre cele 15.650 firme active cu CAEN 4939.

Este YULIA TOUR SRL o firmă activă?

Nu — YULIA TOUR SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este YULIA TOUR SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare YULIA TOUR SRL (CUI 23621759) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în YULIA TOUR SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru YULIA TOUR SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este YULIA TOUR SRL plătitoare de TVA?

Nu, YULIA TOUR SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a YULIA TOUR SRL?

În anul 2022, YULIA TOUR SRL a raportat o cifră de afaceri de 281.603 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu YULIA TOUR SRL?

Firmoscop analizează YULIA TOUR SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 25 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.