Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Timiș › FUN FACTORY SRL

FUN FACTORY SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Timişoara
CUI 24040568 · J2008002200356
Atenție sporită Verificat la ANAF · 26 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire FUN FACTORY SRL
CUI 24040568
Nr. Reg. Comerțului J2008002200356
Sediu social TORONTALULUI nr. 87B, et. 1, Municipiul Timişoara
Telefon 0256281111

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Reprezentanți

IONELE DELIA · administrator

Identitate

Stareîntrerupere temporară de activitate
CAEN8891 · Activități de îngrijire zilnică pentru copii
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 26 octombrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută FUN FACTORY SRL după CUI 24040568 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2024
299.994 lei
+6,0% vs 2023
Profit net 2024
14.224 lei
-88,3% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă4.7%
Față de sectorpeste 55% din sector · peste mediana sectorului

Comparat cu 551 de firme din Activități de îngrijire zilnică pentru copii care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 2,3%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 609 firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Datorii / capital0.5×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 28.755 lei29K lei20082009: 48.926 lei49K lei20092011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142019: 1.500 lei1.500 lei20192022: 154.894 lei155K lei20222023: 283.687 lei284K lei20232024: 299.994 lei300K lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 299.994 lei 14.224 lei 4
2023 283.687 lei 121.812 lei 2
2022 154.894 lei 70.113 lei 2
2019 1.500 lei 419 lei —
2018 — -2.699 lei —
2017 — -4.110 lei —
2016 — -8.103 lei —
2015 — -6.237 lei —
2014 0 lei -12.111 lei —
2013 0 lei -1.561 lei —
2012 0 lei -11.774 lei 1
2011 0 lei -19.663 lei 1
2010 — -26.836 lei 1
2009 48.926 lei 5.874 lei 1
2008 28.755 lei 9.527 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 212 zile datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 578 de zile+533 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 4,74%−38,2 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 33,28%+257,59 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3×+3,45 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,5×+1,19 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 4,07%−32,23 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 2,71%−115 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 66,72%−257,59 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 74.999 lei−66.845 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,57×−2,17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 999,98×+54,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 5,17%−72,93 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 212 din 795 de firme active cu bilanț depus (CAEN 8891)
Vechime relativămai veche decât 97% dintre cele 1.461 de firme active din sector
SectorCAEN 8891 · Activități de îngrijire zilnică pentru copii →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 30 august 2026Schimbare stare juridică: INREGISTRAT din data 12.06.2008 → SUSPENDARE ACTIVITATE din data 05.08.2026

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru FUN FACTORY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți FUN FACTORY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

FUN FACTORY SRL, cu sediul în Mun. Timişoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 24040568, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008002200356. Firma a fost înființată la data de 12 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de îngrijire zilnică pentru copii (CAEN 8891).

La ultima verificare, FUN FACTORY SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 299.994 lei și un rezultat net de 14.224 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are FUN FACTORY SRL?

FUN FACTORY SRL (CUI 24040568) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 26 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă FUN FACTORY SRL în sectorul său?

FUN FACTORY SRL ocupă locul 212 din 795 de firme active cu bilanț depus în CAEN 8891 (Activități de îngrijire zilnică pentru copii), după cifra de afaceri.

Cât de veche este FUN FACTORY SRL față de firmele din același domeniu?

FUN FACTORY SRL este mai veche decât 97% dintre cele 1.461 de firme active cu CAEN 8891.

Este FUN FACTORY SRL o firmă activă?

FUN FACTORY SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este FUN FACTORY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, FUN FACTORY SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în FUN FACTORY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru FUN FACTORY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este FUN FACTORY SRL plătitoare de TVA?

Nu, FUN FACTORY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a FUN FACTORY SRL?

În anul 2024, FUN FACTORY SRL a raportat o cifră de afaceri de 299.994 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu FUN FACTORY SRL?

Firmoscop analizează FUN FACTORY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 8891 din Timiș, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 26 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.