Sari la conținut
FirmoscopFirmeCălărași › GIN DESIGN MOB SRL

GIN DESIGN MOB SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Mânăstirea Com. Mânăstirea
CUI 24045484 · J51/473/2008
Atenție sporită Re-verificat · 3 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire GIN DESIGN MOB SRL
CUI 24045484
Nr. Reg. Comerțului J51/473/2008
Sediu Sat Mânăstirea Com. Mânăstirea, Călăraşi
Telefon 0242520435

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 3 septembrie 2026.

Reprezentanți

GINGAŞU GHEORGHE CĂTĂLIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 12.06.2008
CAEN3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a.
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 3 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 3 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 3 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 3 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 3 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută GIN DESIGN MOB SRL după CUI 24045484 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2012
161.428 lei
+83.0% vs 2011
Profit net 2012
13.603 lei
+109.9% vs 2011

Bonitate financiară

Marjă netă8.4%
Datorii / capital0.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2008: 18.200 lei18K lei20082009: 44.529 lei45K lei20092010: 101.112 lei101K lei20102011: 88.157 lei88K lei20112012: 161.428 lei161K lei2012
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2012 161.428 lei 13.603 lei
2011 88.157 lei 6.480 lei 0
2010 101.112 lei 6.114 lei
2009 44.529 lei -109 lei
2008 18.200 lei 192 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 5 ani (2008–2012). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2012, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−149 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 52 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 8,43%+1,08 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,2%−49,92 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,82×+2,51 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,36×−2,83 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 51,37%+1,05 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 37,91%+25,89 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,8%+49,92 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 4,5×+2,87 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 12,8×+11,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 29 zile−193 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 11,15%+1,56 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2012. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 1.125 din 2.496 firme active cu bilanț depus (CAEN 3109)
Vechime relativămai veche decât 79% dintre cele 5.116 firme active din sector
SectorCAEN 3109 · Fabricarea de mobilă n.c.a. →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1
Dintre care radiate (închise)1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru GIN DESIGN MOB SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți GIN DESIGN MOB SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

GIN DESIGN MOB SRL, cu sediul în Sat Mânăstirea Com. Mânăstirea, are codul unic de înregistrare (CUI) 24045484, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J51/473/2008. Firma a fost înființată la data de 13 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Fabricarea de mobilă n.c.a. (CAEN 3109).

La ultima verificare, GIN DESIGN MOB SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2012 a raportat o cifră de afaceri de 161.428 lei și un rezultat net de 13.603 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 3 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are GIN DESIGN MOB SRL?

GIN DESIGN MOB SRL (CUI 24045484) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă GIN DESIGN MOB SRL în sectorul său?

GIN DESIGN MOB SRL ocupă locul 1.125 din 2.496 firme active cu bilanț depus în CAEN 3109 (Fabricarea de mobilă n.c.a.), după cifra de afaceri.

Cât de veche este GIN DESIGN MOB SRL față de firmele din același domeniu?

GIN DESIGN MOB SRL este mai veche decât 79% dintre cele 5.116 firme active cu CAEN 3109.

Este GIN DESIGN MOB SRL o firmă activă?

GIN DESIGN MOB SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este GIN DESIGN MOB SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, GIN DESIGN MOB SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în GIN DESIGN MOB SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru GIN DESIGN MOB SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este GIN DESIGN MOB SRL plătitoare de TVA?

Nu, GIN DESIGN MOB SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a GIN DESIGN MOB SRL?

În anul 2012, GIN DESIGN MOB SRL a raportat o cifră de afaceri de 161.428 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu GIN DESIGN MOB SRL?

Firmoscop analizează GIN DESIGN MOB SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Călăraşi

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Mobilă în Călărași →

Mergi mai departe

Firme din Călărași

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 3 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.