Sari la conținut
FirmoscopFirmeConstanța › TEO-GM TRANS SRL

TEO-GM TRANS SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Mun. Constanţa
CUI 24064320 · J13/2168/2008
Atenție sporită Re-verificat · 22 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire TEO-GM TRANS SRL
CUI 24064320
Nr. Reg. Comerțului J13/2168/2008
Sediu social Bld. Alexandru Lăpuşneanu nr. 80, bl. LE31, sc. A, et. 3, ap. 9, Mun. Constanţa, 900605

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 22 august 2026.

Reprezentanți

GOŞU STERE · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.06.2008
CAEN4941 · Transporturi rutiere de mărfuri
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 22 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 22 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 22 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 22 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 22 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 22 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută TEO-GM TRANS SRL după CUI 24064320 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 84/100
Cifră de afaceri 2025
18.004 lei
+123.0% vs 2024
Profit net 2025
17.047 lei
+50238.2% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă94.7%
Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 75.572 lei20142015: 61.678 lei20152016: 65.533 lei20162017: 67.952 lei20172018: 195.107 lei20182019: 131.525 lei20192020: 89.558 lei20202021: 44.796 lei20212022: 100.211 lei20222023: 67.459 lei20232024: 8.086 lei20242025: 18.004 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 18.004 lei 17.047 lei
2024 8.086 lei -34 lei
2023 67.459 lei 34.180 lei 0
2022 100.211 lei 74.310 lei 0
2021 44.796 lei 18.020 lei 1
2020 89.558 lei 53.424 lei
2019 131.525 lei 110.475 lei
2018 195.107 lei 119.532 lei
2017 67.952 lei 31.445 lei 1
2016 65.533 lei 25.086 lei 1
2015 61.678 lei 19.631 lei 1
2014 75.572 lei 24.080 lei 1
2013 53.595 lei 47.669 lei 1
2012 68.952 lei 20.489 lei
2011 138.647 lei 34.148 lei
2010 88.800 lei 23.481 lei
2009 76.797 lei 7.784 lei 1
2008 27.096 lei -34.756 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.131 zile−1.109 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 434 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 94,68%+95,1 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,38%−23,21 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×+0,31 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,23×−237,7 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 98,81%+115,31 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 23,34%+23,41 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,62%+23,21 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,25×+0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 1.781,3%+1.781,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 39.238 din 45.286 firme active cu bilanț depus (CAEN 4941)
Vechime relativămai veche decât 83% dintre cele 74.209 firme active din sector
SectorCAEN 4941 · Transporturi rutiere de mărfuri →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume2
Dintre care radiate (închise)2

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru TEO-GM TRANS SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți TEO-GM TRANS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

TEO-GM TRANS SRL, cu sediul în Mun. Constanţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 24064320, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J13/2168/2008. Firma a fost înființată la data de 18 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Transporturi rutiere de mărfuri (CAEN 4941).

La ultima verificare, TEO-GM TRANS SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 18.004 lei și un rezultat net de 17.047 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 22 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are TEO-GM TRANS SRL?

TEO-GM TRANS SRL (CUI 24064320) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 22 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă TEO-GM TRANS SRL în sectorul său?

TEO-GM TRANS SRL ocupă locul 39.238 din 45.286 firme active cu bilanț depus în CAEN 4941 (Transporturi rutiere de mărfuri), după cifra de afaceri.

Cât de veche este TEO-GM TRANS SRL față de firmele din același domeniu?

TEO-GM TRANS SRL este mai veche decât 83% dintre cele 74.209 firme active cu CAEN 4941.

Este TEO-GM TRANS SRL o firmă activă?

TEO-GM TRANS SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este TEO-GM TRANS SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, TEO-GM TRANS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în TEO-GM TRANS SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru TEO-GM TRANS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este TEO-GM TRANS SRL plătitoare de TVA?

Nu, TEO-GM TRANS SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a TEO-GM TRANS SRL?

În anul 2025, TEO-GM TRANS SRL a raportat o cifră de afaceri de 18.004 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu TEO-GM TRANS SRL?

Firmoscop analizează TEO-GM TRANS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Constanţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Transport & Logistică în Constanța →

Mergi mai departe

Firme din Constanța

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 22 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.