Sari la conținut
Firmoscop › Firme › București › MADISON SQUARE SHOES S.R.L.

MADISON SQUARE SHOES S.R.L.

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sector 2 Mun. Bucureşti
CUI 24084734 · J40/10897/2008
Atenție sporită Verificat la ANAF · 29 octombrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 246K leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MADISON SQUARE SHOES S.R.L.
CUI 24084734
Nr. Reg. Comerțului J40/10897/2008
Sediu social VIITORULUI nr. 45, CAMERA 1, Bucureşti Sectorul 2, 20604
Telefon 07223726603

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Reprezentanți

ALI HUSSEIN MURTADA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Staresediu expirat
CAEN4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)246.187 lei la 30 iunie 2026
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 octombrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 246.187 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 octombrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MADISON SQUARE SHOES S.R.L. după CUI 24084734 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 74/100
Cifră de afaceri 2020
12.196.359 lei
+31,0% vs 2019
Profit net 2020
-462.729 lei
-173,0% vs 2019

Bonitate financiară

Marjă netă-3.8%
Datorii / capital3.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 0 lei0 lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 22.259 lei22K lei20142015: 5.117.135 lei5,1 mil. lei20152016: 8.797.986 lei8,8 mil. lei20162017: 928.827 lei929K lei20172018: 6.248.153 lei6,2 mil. lei20182019: 9.330.478 lei9,3 mil. lei20192020: 12.196.359 lei12 mil. lei2020
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2020 12.196.359 lei -462.729 lei 2
2019 9.330.478 lei 634.009 lei 1
2018 6.248.153 lei 1.115.271 lei 1
2017 928.827 lei -7.358 lei 1
2016 8.797.986 lei 311.981 lei 1
2015 5.117.135 lei 133.034 lei 1
2014 22.259 lei -14.406 lei —
2013 0 lei -1.650 lei —
2012 0 lei -1.650 lei —
2011 0 lei -1.650 lei —
2010 — -1.650 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2010–2020). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2020, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 165 de zile+51 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 131 de zile−40 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -3,79%−10,59 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 76,56%+19 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,31×−0,43 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 3,23×+1,88 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -27,15%−56,4 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -6,43%−18,93 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 23,7%−19,04 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 6.098.180 lei−3.232.298 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,7×−0,14 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,23×−18,85 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 70 de zile+55 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -3,59%−12,46 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2020 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă medie sau mare — 136 din 1.249 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2020. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,1% la firmele de aceeași mărime · cu 3,8% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 37 din 4.017 firme active cu bilanț depus (CAEN 4642)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 6.624 de firme active din sector
SectorCAEN 4642 · Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MADISON SQUARE SHOES S.R.L.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MADISON SQUARE SHOES S.R.L.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

MADISON SQUARE SHOES S.R.L., cu sediul în Sector 2 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 24084734, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/10897/2008. Firma a fost înființată la data de 23 iunie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei (CAEN 4642).

La ultima verificare, MADISON SQUARE SHOES S.R.L. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 246K lei. În anul 2020 a raportat o cifră de afaceri de 12.196.359 lei și un rezultat net de -462.729 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MADISON SQUARE SHOES S.R.L.?

MADISON SQUARE SHOES S.R.L. (CUI 24084734) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 octombrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă MADISON SQUARE SHOES S.R.L. în sectorul său?

MADISON SQUARE SHOES S.R.L. ocupă locul 37 din 4.017 firme active cu bilanț depus în CAEN 4642 (Comerț cu ridicata al îmbrăcămintei și încălțămintei), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MADISON SQUARE SHOES S.R.L. față de firmele din același domeniu?

MADISON SQUARE SHOES S.R.L. este mai veche decât 65% dintre cele 6.624 de firme active cu CAEN 4642.

Este MADISON SQUARE SHOES S.R.L. o firmă activă?

MADISON SQUARE SHOES S.R.L. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este MADISON SQUARE SHOES S.R.L. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, MADISON SQUARE SHOES S.R.L. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are MADISON SQUARE SHOES S.R.L. datorii la stat?

La ultima verificare, MADISON SQUARE SHOES S.R.L. figura cu restanțe de 246.187 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în MADISON SQUARE SHOES S.R.L.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MADISON SQUARE SHOES S.R.L., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MADISON SQUARE SHOES S.R.L. plătitoare de TVA?

Nu, MADISON SQUARE SHOES S.R.L. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MADISON SQUARE SHOES S.R.L.?

În anul 2020, MADISON SQUARE SHOES S.R.L. a raportat o cifră de afaceri de 12.196.359 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MADISON SQUARE SHOES S.R.L.?

Firmoscop analizează MADISON SQUARE SHOES S.R.L. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 4642 din București, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 29 octombrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.