Sari la conținut
FirmoscopFirmeMureș › NEUTRON 2008 SRL

NEUTRON 2008 SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Sat Călimăneşti Com. Fântânele
CUI 24188859 · J26/1295/2008
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NEUTRON 2008 SRL
CUI 24188859
Nr. Reg. Comerțului J26/1295/2008
Sediu Sat Călimăneşti Com. Fântânele, Mureş

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BARABAS FERENCZ CSABA · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 22.04.2026
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NEUTRON 2008 SRL după CUI 24188859 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 82/100
Cifră de afaceri 2025
31.004 lei
+24.0% vs 2024
Profit net 2025
13.195 lei
+128.9% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă42.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 33.058 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Datorii / capital31.4×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare foarte ridicat (datorii de peste 8× capitalurile). · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 29.763 lei20142015: 37.502 lei20152016: 182.154 lei20162017: 157.276 lei20172018: 237.444 lei20182019: 307.649 lei20192020: 203.668 lei20202021: 13.307 lei20212022: 7.904 lei20222023: 52.526 lei20232024: 25.050 lei20242025: 31.004 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 31.004 lei 13.195 lei 1
2024 25.050 lei -45.652 lei 1
2023 52.526 lei -7.066 lei 1
2022 7.904 lei -36.380 lei 1
2021 13.307 lei -30.915 lei 1
2020 203.668 lei 41.950 lei 1
2019 307.649 lei 127.671 lei 1
2018 237.444 lei 85.217 lei
2017 157.276 lei 75.308 lei
2016 182.154 lei 114.193 lei
2015 37.502 lei 16.582 lei
2014 29.763 lei 9.574 lei
2013 9.089 lei 2.709 lei 1
2012 71.590 lei 5.616 lei 2
2011 0 lei 0 lei
2010 4.000 lei -10.298 lei
2009 3.950 lei -2.035 lei
2008 1.008 lei -1.828 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 18 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 247 zile−261 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 215 zile−50 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 42,56%+224,8 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 96,92%−59,13 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,03×+0,39 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 31,42× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 1.972,35% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 60,85%+265,15 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 3,08%+59,13 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 31.004 lei+5.954 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 1,43×+0,31 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 22,76%+87,2 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 22.581 din 32.078 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 82% dintre cele 67.203 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 28 iulie 2026Schimbare sediu: Sat Călimăneşti, Comuna Fîntînele → Sat Călimăneşti Com. Fântânele

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NEUTRON 2008 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NEUTRON 2008 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NEUTRON 2008 SRL, cu sediul în Sat Călimăneşti Com. Fântânele, are codul unic de înregistrare (CUI) 24188859, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J26/1295/2008. Firma a fost înființată la data de 15 iulie 2008 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, NEUTRON 2008 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 31.004 lei și un rezultat net de 13.195 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NEUTRON 2008 SRL?

NEUTRON 2008 SRL (CUI 24188859) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă NEUTRON 2008 SRL în sectorul său?

NEUTRON 2008 SRL ocupă locul 22.581 din 32.078 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NEUTRON 2008 SRL față de firmele din același domeniu?

NEUTRON 2008 SRL este mai veche decât 82% dintre cele 67.203 firme active cu CAEN 4120.

Este NEUTRON 2008 SRL o firmă activă?

Nu — NEUTRON 2008 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este NEUTRON 2008 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare NEUTRON 2008 SRL (CUI 24188859) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în NEUTRON 2008 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NEUTRON 2008 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NEUTRON 2008 SRL plătitoare de TVA?

Nu, NEUTRON 2008 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NEUTRON 2008 SRL?

În anul 2025, NEUTRON 2008 SRL a raportat o cifră de afaceri de 31.004 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NEUTRON 2008 SRL?

Firmoscop analizează NEUTRON 2008 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Mureş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Mureș →

Mergi mai departe

Firme din Mureș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.