Sari la conținut
FirmoscopFirmeHarghita › MILK WAY SRL

MILK WAY SRL

Înființată în 2008 · 18 ani vechime · Orş. Cristuru Secuiesc
CUI 24281868 · J19/773/2008
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire MILK WAY SRL
CUI 24281868
Nr. Reg. Comerțului J19/773/2008
Sediu social Str. Kriza János nr. 31/A, Orş. Cristuru Secuiesc, jud. HARGHITA, 535400
Telefon 0745327963

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

VARGA-NAGY LADISLAU · administrator

Identitate

StareRADIERE din data 15.01.2024
CAEN0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută MILK WAY SRL după CUI 24281868 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2022
169.570 lei
+277.0% vs 2021
Profit net 2022
-134.209 lei
-35.6% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-79.1%
Datorii / capital0.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 234.105 lei20112012: 392.360 lei20122013: 502.745 lei20132014: 600.625 lei20142015: 576.144 lei20152016: 688.642 lei20162017: 771.534 lei20172018: 551.132 lei20182019: 315.612 lei20192020: 181.510 lei20202021: 45.016 lei20212022: 169.570 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 169.570 lei -134.209 lei 1
2021 45.016 lei -98.939 lei 1
2020 181.510 lei 24.817 lei 2
2019 315.612 lei 5.915 lei 1
2018 551.132 lei 45.098 lei 2
2017 771.534 lei 261.788 lei 3
2016 688.642 lei 209.228 lei 3
2015 576.144 lei 85.479 lei 2
2014 600.625 lei 83.366 lei 2
2013 502.745 lei 11.938 lei 1
2012 392.360 lei 9.896 lei 3
2011 234.105 lei 46.148 lei 0
2010 184.926 lei -56.598 lei
2009 242.150 lei -5.339 lei
2008 39.098 lei -708 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 15 ani (2008–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 21 zile−92 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 372 zile−938 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -79,15%+140,64 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2,95% datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 33,88×+0,49 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,03× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -42,38%−20,44 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -41,14%−19,85 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 97,09% capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 169.570 lei+124.554 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,52×+0,42 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,74×+1,36 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 209 zile−747 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -31,55%+6,61 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 689 din 1.326 firme active cu bilanț depus (CAEN 0150)
Vechime relativămai veche decât 93% dintre cele 14.568 firme active din sector
SectorCAEN 0150 · Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru MILK WAY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți MILK WAY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

MILK WAY SRL, cu sediul în Orş. Cristuru Secuiesc, are codul unic de înregistrare (CUI) 24281868, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J19/773/2008. Firma a fost înființată la data de 4 august 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor) (CAEN 0150).

La ultima verificare, MILK WAY SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 169.570 lei și un rezultat net de -134.209 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are MILK WAY SRL?

MILK WAY SRL (CUI 24281868) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă MILK WAY SRL în sectorul său?

MILK WAY SRL ocupă locul 689 din 1.326 firme active cu bilanț depus în CAEN 0150 (Activități în ferme mixte (cultura vegetală combinată cu creșterea animalelor)), după cifra de afaceri.

Cât de veche este MILK WAY SRL față de firmele din același domeniu?

MILK WAY SRL este mai veche decât 93% dintre cele 14.568 firme active cu CAEN 0150.

Este MILK WAY SRL o firmă activă?

Nu — MILK WAY SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este MILK WAY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare MILK WAY SRL (CUI 24281868) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în MILK WAY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru MILK WAY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este MILK WAY SRL plătitoare de TVA?

Nu, MILK WAY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a MILK WAY SRL?

În anul 2022, MILK WAY SRL a raportat o cifră de afaceri de 169.570 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu MILK WAY SRL?

Firmoscop analizează MILK WAY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Harghita

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Agricultură în Harghita →

Mergi mai departe

Firme din Harghita

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.