Sari la conținut
FirmoscopFirmeNeamț › BARJU & FIII CONSTRUCT SRL

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Mun. Piatra Neamţ
CUI 24419074 · J27/1323/2008
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BARJU & FIII CONSTRUCT SRL
CUI 24419074
Nr. Reg. Comerțului J27/1323/2008
Sediu social Bld. Decebal nr. 78, bl. A1, sc. D, et. 4, ap. 75, Mun. Piatra Neamţ, 610046
Telefon 0741393581

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

ENEA GHEORGHIŢĂ-LIVIU · administrator

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 01.04.2024
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BARJU & FIII CONSTRUCT SRL după CUI 24419074 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2022
60 lei
-100.0% vs 2011
Profit net 2022
50 lei
+101.7% vs 2011

Bonitate financiară

Marjă netă83.3%
Datorii / capital5.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-100%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 17.383 lei17K lei20092010: 27.362 lei27K lei20102011: 15.137 lei15K lei20112022: 60 lei60 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 60 lei 50 lei
2011 15.137 lei -2.936 lei 1
2010 27.362 lei -6.315 lei 1
2009 17.383 lei -13.564 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2009–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 30.478 zile+29.917 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 83,33%+102,73 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 84,2%−2.530,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,19×+1,15 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,33× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 5,32% profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 0,84%+330,73 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 15,8%+2.530,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,01×−17 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 0,02×−39,2 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 16.754 zile+16.745 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.794 din 32.084 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 81% dintre cele 67.230 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BARJU & FIII CONSTRUCT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BARJU & FIII CONSTRUCT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL, cu sediul în Mun. Piatra Neamţ, are codul unic de înregistrare (CUI) 24419074, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J27/1323/2008. Firma a fost înființată la data de 4 septembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, BARJU & FIII CONSTRUCT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 60 lei și un rezultat net de 50 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BARJU & FIII CONSTRUCT SRL?

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL (CUI 24419074) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă BARJU & FIII CONSTRUCT SRL în sectorul său?

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL ocupă locul 27.794 din 32.084 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BARJU & FIII CONSTRUCT SRL față de firmele din același domeniu?

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL este mai veche decât 81% dintre cele 67.230 firme active cu CAEN 4120.

Este BARJU & FIII CONSTRUCT SRL o firmă activă?

BARJU & FIII CONSTRUCT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este BARJU & FIII CONSTRUCT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, BARJU & FIII CONSTRUCT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în BARJU & FIII CONSTRUCT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BARJU & FIII CONSTRUCT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BARJU & FIII CONSTRUCT SRL plătitoare de TVA?

Nu, BARJU & FIII CONSTRUCT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BARJU & FIII CONSTRUCT SRL?

În anul 2022, BARJU & FIII CONSTRUCT SRL a raportat o cifră de afaceri de 60 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BARJU & FIII CONSTRUCT SRL?

Firmoscop analizează BARJU & FIII CONSTRUCT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Neamţ

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în Neamț →

Mergi mai departe

Firme din Neamț

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.