Sari la conținut
FirmoscopFirmeSatu Mare › RAUL & LAURA SRL

RAUL & LAURA SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică
CUI 24430536 · J30/1180/2008
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RAUL & LAURA SRL
Cod fiscal (CIF) RO24430536
Nr. Reg. Comerțului J30/1180/2008
Sediu Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică, Satu Mare

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

BURA IOAN · administratorBURA SIMONA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 05.09.2008
CAEN4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RAUL & LAURA SRL după CUI 24430536 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
274.810 lei
-34.0% vs 2024
Profit net 2025
-103.433 lei
-232.6% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-37.6%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 674 de firme din CAEN 4789 care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 3,2%.

Mărime față de sector2 angajați · peste 82% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 643 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-34%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 41.987 lei20132014: 48.893 lei20142015: 116.453 lei20152016: 139.105 lei20162017: 190.528 lei20172018: 250.824 lei20182019: 223.460 lei20192020: 214.589 lei20202021: 365.213 lei20212023: 396.742 lei20232024: 415.720 lei20242025: 274.810 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 274.810 lei -103.433 lei 2
2024 415.720 lei -31.101 lei 2
2023 396.742 lei 39.864 lei 2
2021 365.213 lei -204 lei 2
2020 214.589 lei 153 lei 1
2019 223.460 lei 8.109 lei 1
2018 250.824 lei -7.866 lei 2
2017 190.528 lei -41.042 lei 3
2016 139.105 lei -20.916 lei 1
2015 116.453 lei -22.257 lei
2014 48.893 lei -22.011 lei
2013 41.987 lei -13.440 lei
2012 42.163 lei -19.387 lei
2011 42.286 lei -7.764 lei
2010 26.860 lei -8.169 lei 1
2009 55.864 lei -5.503 lei 1
2008 9.454 lei -1.838 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2008–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 775 zile+359 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 11 zile+5 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -37,64%−30,16 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 182,41%+31,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,55×−0,11 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -32,32%−22,4 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -82,41%−31,29 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 137.405 lei−70.455 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 0,86×−0,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 1,07×−0,81 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 342 zile+148 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -26,81%−21,29 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 129 din 1.115 firme active cu bilanț depus (CAEN 4789)
Vechime relativămai veche decât 64% dintre cele 8.613 firme active din sector
SectorCAEN 4789 · Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume17
Dintre care radiate (închise)14

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RAUL & LAURA SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RAUL & LAURA SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RAUL & LAURA SRL, cu sediul în Sat Gherţa Mică Com. Gherţa Mică, are codul unic de înregistrare (CUI) 24430536, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J30/1180/2008. Firma a fost înființată la data de 8 septembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse (CAEN 4789).

La ultima verificare, RAUL & LAURA SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 274.810 lei și un rezultat net de -103.433 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RAUL & LAURA SRL?

RAUL & LAURA SRL (CUI 24430536) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă RAUL & LAURA SRL în sectorul său?

RAUL & LAURA SRL ocupă locul 129 din 1.115 firme active cu bilanț depus în CAEN 4789 (Comerț cu amănuntul prin standuri, chioșcuri și piețe al altor produse), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RAUL & LAURA SRL față de firmele din același domeniu?

RAUL & LAURA SRL este mai veche decât 64% dintre cele 8.613 firme active cu CAEN 4789.

Este RAUL & LAURA SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare RAUL & LAURA SRL (CUI 24430536) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este RAUL & LAURA SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RAUL & LAURA SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RAUL & LAURA SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RAUL & LAURA SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RAUL & LAURA SRL plătitoare de TVA?

Da, RAUL & LAURA SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RAUL & LAURA SRL?

În anul 2025, RAUL & LAURA SRL a raportat o cifră de afaceri de 274.810 lei și un număr mediu de 2 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RAUL & LAURA SRL?

Firmoscop analizează RAUL & LAURA SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Satu Mare

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Satu Mare →

Mergi mai departe

Firme din Satu Mare

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.