Sari la conținut
FirmoscopFirmeArgeș › BALMAR TOTAL 2008 SRL

BALMAR TOTAL 2008 SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Stroeşti Com. Muşăteşti
CUI 24655024 · J03/2215/2008
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire BALMAR TOTAL 2008 SRL
CUI 24655024
Nr. Reg. Comerțului J03/2215/2008
Sediu Sat Stroeşti Com. Muşăteşti, Argeş
Telefon 0727615563

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

Fără reprezentanți în datele publice curente.

Identitate

StareRADIERE din data 24.06.2026
CAEN4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută BALMAR TOTAL 2008 SRL după CUI 24655024 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 68/100
Cifră de afaceri 2024
187.200 lei
-70.0% vs 2023
Profit net 2024
127.566 lei
-62.5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă68.1%
Datorii / capital4.2×
Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-70%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 395.414 lei20132014: 318.364 lei20142015: 1.165.887 lei20152016: 1.035.154 lei20162017: 1.195.924 lei20172018: 1.326.674 lei20182019: 1.524.016 lei20192020: 1.326.927 lei20202021: 1.031.913 lei20212022: 525.078 lei20222023: 620.112 lei20232024: 187.200 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 187.200 lei 127.566 lei
2023 620.112 lei 339.931 lei 4
2022 525.078 lei -191.808 lei 6
2021 1.031.913 lei 72.019 lei 6
2020 1.326.927 lei -26.436 lei 5
2019 1.524.016 lei 28.207 lei 7
2018 1.326.674 lei 1.520 lei 5
2017 1.195.924 lei 5.015 lei 5
2016 1.035.154 lei 55.695 lei 3
2015 1.165.887 lei 160.406 lei 2
2014 318.364 lei 12.674 lei 3
2013 395.414 lei 1.167 lei 5
2012 191.568 lei 2.269 lei 3
2011 161.846 lei -59.705 lei 4
2010 76.635 lei -47.246 lei 4
2009 14.250 lei -6.846 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 1.218 zile+862 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 1.005 zile+673 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 68,14%+13,32 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 80,77%−15,85 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,24×+0,21 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 4,2×−24,42 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 85,77%−1.520,86 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 16,49%−37,76 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 19,23%+15,85 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,24×−0,75 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 11,35×−26,23 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 32 zile+22 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor 224,09%+131,38 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

16,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 3.997 din 25.022 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 2.069 din 4.172 firme active cu bilanț depus (CAEN 4673)
Vechime relativămai veche decât 65% dintre cele 8.122 firme active din sector
SectorCAEN 4673 · Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare →

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru BALMAR TOTAL 2008 SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți BALMAR TOTAL 2008 SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

BALMAR TOTAL 2008 SRL, cu sediul în Sat Stroeşti Com. Muşăteşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 24655024, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J03/2215/2008. Firma a fost înființată la data de 27 octombrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare (CAEN 4673).

La ultima verificare, BALMAR TOTAL 2008 SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 187.200 lei și un rezultat net de 127.566 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are BALMAR TOTAL 2008 SRL?

BALMAR TOTAL 2008 SRL (CUI 24655024) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă BALMAR TOTAL 2008 SRL în sectorul său?

BALMAR TOTAL 2008 SRL ocupă locul 2.069 din 4.172 firme active cu bilanț depus în CAEN 4673 (Comerț cu ridicata al materialului lemnos și al materialelor de construcții și echipamentelor sanitare), după cifra de afaceri.

Cât de veche este BALMAR TOTAL 2008 SRL față de firmele din același domeniu?

BALMAR TOTAL 2008 SRL este mai veche decât 65% dintre cele 8.122 firme active cu CAEN 4673.

Este BALMAR TOTAL 2008 SRL o firmă activă?

Nu — BALMAR TOTAL 2008 SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este BALMAR TOTAL 2008 SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare BALMAR TOTAL 2008 SRL (CUI 24655024) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în BALMAR TOTAL 2008 SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru BALMAR TOTAL 2008 SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este BALMAR TOTAL 2008 SRL plătitoare de TVA?

Nu, BALMAR TOTAL 2008 SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a BALMAR TOTAL 2008 SRL?

În anul 2024, BALMAR TOTAL 2008 SRL a raportat o cifră de afaceri de 187.200 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu BALMAR TOTAL 2008 SRL?

Firmoscop analizează BALMAR TOTAL 2008 SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Argeş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Argeș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.