Sari la conținut
Firmoscop › Firme › Bihor › DUOVISION S.A.

DUOVISION S.A.

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sat Tăutelec Com. Cetariu
CUI 24809700 · J2008002931054
Atenție sporită Verificat la ANAF · 3 noiembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Deblochează gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, cu sursa și data fiecărui lucru găsit. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire DUOVISION S.A.
CUI 24809700
Nr. Reg. Comerțului J2008002931054
Sediu social TĂUTELEC nr. 134, Sat Tăutelec, Comuna Cetariu, jud. Bihor, 417171
Telefon 0725970625

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Reprezentanți

AGACHE ANGELA-AURORA · reprezentant al persoanei juridiceTOLVAJ EDITH · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

Starefuncțiune
CAEN5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 19 octombrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 3 noiembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 19 octombrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 3 noiembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută DUOVISION S.A. după CUI 24809700 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 85/100
Cifră de afaceri 2024
519.535 lei
-24,0% vs 2023
Profit net 2024
-76.461 lei
-129,5% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-14.7%
Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 25.806 lei20102011: 33.064 lei20112012: 81.968 lei20122013: 95.595 lei20132014: 108.004 lei20142015: 145.200 lei20152016: 46.220 lei20162017: 7.000 lei20172018: 319.573 lei20182022: 434.514 lei20222023: 685.959 lei20232024: 519.535 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 519.535 lei -76.461 lei —
2023 685.959 lei 258.753 lei —
2022 434.514 lei -150.961 lei —
2018 319.573 lei 112.518 lei —
2017 7.000 lei 1.264 lei —
2016 46.220 lei 391.336 lei 2
2015 145.200 lei 11.165 lei 4
2014 108.004 lei 31.153 lei 8
2013 95.595 lei 12.941 lei 6
2012 81.968 lei 1.913 lei 6
2011 33.064 lei 1.110 lei 4
2010 25.806 lei 1.693 lei —
2009 — -1.486 lei —

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 13 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 246 de zile+73 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 383 de zile+198 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -14,72%−52,44 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 22,71%+2,29 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 4,4×−0,5 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,29× datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,42%−26,85 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -4,97%−21,23 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 77,29%−2,31 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,34×−0,09 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 5,87×−0,15 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 62 de zile+1 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -12,16%−61,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

9,3%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 544 din 5.862 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 1,7% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 14 din 366 de firme active cu bilanț depus (CAEN 5530)
Vechime relativămai veche decât 48% dintre cele 1.299 de firme active din sector
SectorCAEN 5530 · Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume11
Dintre care radiate (închise)6

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru DUOVISION S.A.

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți DUOVISION S.A.? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău sau pune firma sub monitorizare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Despre firmă

DUOVISION S.A., cu sediul în Sat Tăutelec Com. Cetariu, are codul unic de înregistrare (CUI) 24809700, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2008002931054. Firma a fost înființată la data de 2 decembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere (CAEN 5530).

La ultima verificare, DUOVISION S.A. figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 519.535 lei și un rezultat net de -76.461 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026 · bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor.

Întrebări frecvente

Ce verdict are DUOVISION S.A.?

DUOVISION S.A. (CUI 24809700) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 3 noiembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă DUOVISION S.A. în sectorul său?

DUOVISION S.A. ocupă locul 14 din 366 de firme active cu bilanț depus în CAEN 5530 (Parcuri pentru rulote, campinguri și tabere), după cifra de afaceri.

Cât de veche este DUOVISION S.A. față de firmele din același domeniu?

DUOVISION S.A. este mai veche decât 48% dintre cele 1.299 de firme active cu CAEN 5530.

Este DUOVISION S.A. o firmă activă?

DUOVISION S.A. este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este DUOVISION S.A. în insolvență?

Nu — la ultima verificare, DUOVISION S.A. nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în DUOVISION S.A.?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUOVISION S.A., calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este DUOVISION S.A. plătitoare de TVA?

Nu, DUOVISION S.A. nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a DUOVISION S.A.?

În anul 2024, DUOVISION S.A. a raportat o cifră de afaceri de 519.535 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUOVISION S.A.?

Firmoscop analizează DUOVISION S.A. pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bihor

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Hoteluri & Cazare în Bihor →

Fă lista în Excel

Firmele active cu codul CAEN 5530 din Bihor, cele mai mari întâi, până la 500 de firme într-un fișier. Lista se deschide în cont și costă 1 credit la 25 de firme; din fișierul Excel, primele 50 de firme sunt gratuite. Contul e gratuit și are 10 credite pe lună.

Mergi mai departe

Firme din Bihor

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultimele citiri: Registrul Comerțului (ONRC), situația din 19 octombrie 2026 · ANAF, verificat pe 3 noiembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.