Sari la conținut
FirmoscopFirmeTimiș › STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL

Înființată în 2008 · 17 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 24857210 · J40/5090/2022
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL
CUI 24857210
Nr. Reg. Comerțului J40/5090/2022
Sediu social Bld. Apicultorilor nr. 70-72, et. 1, ap. 106, ÎNCĂPEREA A, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

STEEGMANS MARIO EDGARD · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 17.03.2022
CAEN7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL după CUI 24857210 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Stabilă
scor 73/100
Cifră de afaceri 2022
74.337 lei
-90.0% vs 2021
Profit net 2022
-7.960 lei
-102.4% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-10.7%
Față de sectorpeste 6% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 12.769 de firme din Activități de consultanță în afaceri și management care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 54,6%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 47% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 12.764 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital0.6×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-90%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 2.292 lei2.292 lei20092010: 27.033 lei27K lei20102011: 20.348 lei20K lei20112012: 0 lei0 lei20122013: 0 lei0 lei20132014: 0 lei0 lei20142021: 747.554 lei748K lei20212022: 74.337 lei74K lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 74.337 lei -7.960 lei 1
2021 747.554 lei 325.553 lei 1
2020 -5.045 lei
2019 -8.333 lei
2018 -4.958 lei
2017 -4.421 lei
2016 -15.592 lei
2015 0 lei
2014 0 lei -19.840 lei
2013 0 lei -72.018 lei
2012 0 lei -20.954 lei
2011 20.348 lei -53.839 lei 1
2010 27.033 lei -60.865 lei 1
2009 2.292 lei -24.937 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 48 zile+11 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 327 zile+267 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -10,71%−54,26 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 35,51%−38,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 2,82×+1,48 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,55×−2,37 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -44,59%−1.305,93 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -28,76%−350,55 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 64,49%+38,98 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 74.337 lei−673.217 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,69×−4,7 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 245,34× cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 1 zi stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -7,46%−87,53 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 2.899 din 15.628 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 6,0% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.644 din 12.222 firme active cu bilanț depus (CAEN 7022)
Vechime relativămai veche decât 75% dintre cele 31.416 firme active din sector
SectorCAEN 7022 · Activități de consultanță pentru afaceri și management →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Timişoara → Sector 1 Mun. Bucureşti
  • 13 iulie 2026Redenumire: STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL → RIVERMAN S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 17.03.2022
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/2808/2016 → J40/5090/2022
  • 13 iulie 2026Redenumire: RIVERMAN S.R.L. → STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Timiş
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 1 → Municipiul Timişoara
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/5090/2022 → J35/2808/2016
  • 13 iulie 2026Redenumire: STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL → RIVERMAN S.R.L.
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Sibiu → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Mediaş → Bucureşti Sectorul 1
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J32/1951/2008 → J40/5090/2022
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Timiş → Sibiu
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Timişoara → Municipiul Mediaş
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J35/2808/2016 → J32/1951/2008

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 24857210, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/5090/2022. Firma a fost înființată la data de 11 decembrie 2008 și are ca obiect principal de activitate Activități de consultanță pentru afaceri și management (CAEN 7022).

La ultima verificare, STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 74.337 lei și un rezultat net de -7.960 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL?

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL (CUI 24857210) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL în sectorul său?

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL ocupă locul 5.644 din 12.222 firme active cu bilanț depus în CAEN 7022 (Activități de consultanță pentru afaceri și management), după cifra de afaceri.

Cât de veche este STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL față de firmele din același domeniu?

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL este mai veche decât 75% dintre cele 31.416 firme active cu CAEN 7022.

Este STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL o firmă activă?

STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL plătitoare de TVA?

Nu, STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL?

În anul 2022, STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL a raportat o cifră de afaceri de 74.337 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL?

Firmoscop analizează STEEGMANS EXECUTIVE MANAGEMENT SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Timiş

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Consultanță în Timiș →

Mergi mai departe

Firme din Timiș

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.