Sari la conținut
FirmoscopFirmeBrașov › M.D. PRODUCTION SRL

M.D. PRODUCTION SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Braşov
CUI 25128057 · J08/279/2009
Atenție sporită Re-verificat · 29 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire M.D. PRODUCTION SRL
CUI 25128057
Nr. Reg. Comerțului J08/279/2009
Sediu social Str. Tâmpei nr. 16, bl. C 1 A, sc. B, ap. 9, Mun. Braşov, 500271

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 29 august 2026.

Reprezentanți

DAMIAN MARIUS · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 13.02.2009
CAEN7311 · Activități ale agențiilor de publicitate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 29 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 29 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 29 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 29 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 29 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 29 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută M.D. PRODUCTION SRL după CUI 25128057 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 100/100
Cifră de afaceri 2023
274.860 lei
+122.0% vs 2022
Profit net 2023
184.817 lei
+138.2% vs 2022

Bonitate financiară

Marjă netă67.2%
Față de sectorpeste 81% din sector · în primul sfert al sectorului

Comparat cu 8.087 de firme din Activități ale agențiilor de publicitate care au depus bilanț pe 2023; mediana sectorului: 32,2%.

Datorii / capital0.3×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Profitabilă, cu marjă netă sănătoasă. · Cifra de afaceri în creștere. · Profitabilă 4 ani consecutivi.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2020: 78.395 lei78K lei20202021: 34.848 lei35K lei20212022: 124.047 lei124K lei20222023: 274.860 lei275K lei2023
la cursul mediu BNR al fiecărui an
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2023 274.860 lei 184.817 lei
2022 124.047 lei 77.602 lei
2021 34.848 lei 26.361 lei
2020 78.395 lei 21.472 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2020–2023). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2023, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 87 zile−197 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 202 zile+189 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net 67,24%+4,68 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 26,08%−29,28 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 3,83×+2,02 active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 0,35×−0,89 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) 99,87%+0,18 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) 73,83%+29,33 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 73,92%+29,28 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 1,1×+0,39 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor 257,45%+67,79 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2023 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

10,0%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, profit, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 24.542 din 245.876 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2023. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 2,5% mai puțin

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 5.416 din 15.356 firme active cu bilanț depus (CAEN 7311)
Vechime relativămai veche decât 85% dintre cele 25.818 firme active din sector
SectorCAEN 7311 · Activități ale agențiilor de publicitate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume10
Dintre care radiate (închise)3

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru M.D. PRODUCTION SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți M.D. PRODUCTION SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

M.D. PRODUCTION SRL, cu sediul în Mun. Braşov, are codul unic de înregistrare (CUI) 25128057, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J08/279/2009. Firma a fost înființată la data de 16 februarie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități ale agențiilor de publicitate (CAEN 7311).

La ultima verificare, M.D. PRODUCTION SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2023 a raportat o cifră de afaceri de 274.860 lei și un rezultat net de 184.817 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 29 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are M.D. PRODUCTION SRL?

M.D. PRODUCTION SRL (CUI 25128057) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 29 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă M.D. PRODUCTION SRL în sectorul său?

M.D. PRODUCTION SRL ocupă locul 5.416 din 15.356 firme active cu bilanț depus în CAEN 7311 (Activități ale agențiilor de publicitate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este M.D. PRODUCTION SRL față de firmele din același domeniu?

M.D. PRODUCTION SRL este mai veche decât 85% dintre cele 25.818 firme active cu CAEN 7311.

Este M.D. PRODUCTION SRL o firmă activă?

M.D. PRODUCTION SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este M.D. PRODUCTION SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, M.D. PRODUCTION SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în M.D. PRODUCTION SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru M.D. PRODUCTION SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este M.D. PRODUCTION SRL plătitoare de TVA?

Nu, M.D. PRODUCTION SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a M.D. PRODUCTION SRL?

În anul 2023, M.D. PRODUCTION SRL a raportat o cifră de afaceri de 274.860 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu M.D. PRODUCTION SRL?

Firmoscop analizează M.D. PRODUCTION SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Marketing & Publicitate în Brașov →

Mergi mai departe

Firme din Brașov

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 29 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.