Sari la conținut
FirmoscopFirmeBucurești › IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 1 Mun. Bucureşti
CUI 25211844 · J40/2689/2009
Atenție sporită Re-verificat · 1 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL
CUI 25211844
Nr. Reg. Comerțului J40/2689/2009
Sediu social Bld. Bucureştii Noi nr. 50A, et. 2, ap. 13, tronson A+C, camera 3, Sector 1 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI
Telefon 0720328723

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 1 septembrie 2026.

Reprezentanți

IVANOV PAUL-EUGEN · administrator

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2019
CAEN4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 1 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 1 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 1 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 1 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 1 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL după CUI 25211844 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Date insuficiente
fără bilanțuri publice
Cifră de afaceri 2022
0 lei
ultimul bilanț
Profit net 2022
-6.119 lei
+96.7% vs 2021

Bonitate financiară

Mărime față de sector0 angajați · peste 3% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 34.967 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Datorii / capital6.0×
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Pierdere în ultimul an raportat. · Grad de îndatorare ridicat (datorii de peste 3× capitalurile). · Bilanțul nu conține cifra de afaceri — scorul financiar nu poate fi calculat.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 1.474.144 lei20112012: 1.929.831 lei20122013: 1.146.150 lei20132014: 2.061.903 lei20142015: 2.955.884 lei20152016: 3.163.279 lei20162017: 2.314.721 lei20172018: 3.376.696 lei20182019: 1.206.282 lei20192020: 16.984 lei20202021: 0 lei20212022: 0 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 0 lei -6.119 lei 0
2021 0 lei -184.661 lei 0
2020 16.984 lei -46.962 lei 0
2019 1.206.282 lei -106.121 lei 5
2018 3.376.696 lei 753.709 lei 20
2017 2.314.721 lei 333.649 lei 13
2016 3.163.279 lei 309.236 lei 19
2015 2.955.884 lei 164.480 lei 23
2014 2.061.903 lei 123.270 lei 18
2013 1.146.150 lei 49.616 lei 8
2012 1.929.831 lei 101.490 lei 8
2011 1.474.144 lei 70.625 lei 6
2010 809.490 lei 44.286 lei 2
2009 432.932 lei 10.655 lei 2

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Gradul de îndatorare 79,2%+1,01 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 1,26× active totale ÷ datorii totale
Rata de levier 5,98×+0,48 datorii totale ÷ capitaluri proprii
Rentabilitatea capitalurilor (ROE) -6,56%+179,27 profit net ÷ capitaluri proprii × 100
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,87%+25,53 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 13,25%−0,96 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor cifra de afaceri ÷ stocuri
Rentabilitatea costurilor -54,42%+45,57 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 27.836 din 32.085 firme active cu bilanț depus (CAEN 4120)
Vechime relativămai veche decât 78% dintre cele 67.237 firme active din sector
SectorCAEN 4120 · Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 15 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2019
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: TRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2019 → mandat administratori expirat
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: mandat administratori expirat → TRANSFER(SOSIRE) din data 28.01.2019

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL, cu sediul în Sector 1 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25211844, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2689/2009. Firma a fost înființată la data de 2 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale (CAEN 4120).

La ultima verificare, IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un rezultat net de -6.119 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 1 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL?

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL (CUI 25211844) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 1 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL în sectorul său?

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL ocupă locul 27.836 din 32.085 firme active cu bilanț depus în CAEN 4120 (Lucrări de construcții a clădirilor rezidențiale și nerezidențiale), după cifra de afaceri.

Cât de veche este IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL față de firmele din același domeniu?

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL este mai veche decât 78% dintre cele 67.237 firme active cu CAEN 4120.

Este IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL o firmă activă?

IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL plătitoare de TVA?

Nu, IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL?

În anul 2022, IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL a raportat o cifră de afaceri de 0 lei și un număr mediu de 0 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL?

Firmoscop analizează IVONAZS GRUP CONSTRUCTII SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bucureşti

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Construcții în București →

Mergi mai departe

Firme din București

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 1 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.