Sari la conținut
FirmoscopFirmeIalomița › AN DY VIV COM SRL

AN DY VIV COM SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Albeşti Com. Albeşti
CUI 25288384 · J21/108/2009
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AN DY VIV COM SRL
CUI 25288384
Nr. Reg. Comerțului J21/108/2009
Sediu social Str. Grădiniţei nr. 2, Sat Albeşti Com. Albeşti, jud. IALOMIŢA, 927010

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CII GAVRILĂ VASILE · lichidator provizoriuGAVRILA VASILE · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 05.10.2023
CAEN4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AN DY VIV COM SRL după CUI 25288384 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2022
81.250 lei
-87.0% vs 2018
Profit net 2022
-437.811 lei
-549.8% vs 2018

Bonitate financiară

Marjă netă-538.8%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 29.232 de firme din Comerț cu amănuntul nespecializat, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun care au depus bilanț pe 2022; mediana sectorului: 3,1%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 29.120 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-87%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 279.635 lei20092010: 457.085 lei20102011: 432.653 lei20112012: 537.028 lei20122013: 256.700 lei20132014: 403.856 lei20142015: 534.861 lei20152016: 697.877 lei20162017: 617.611 lei20172018: 642.228 lei20182022: 81.250 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 81.250 lei -437.811 lei 1
2018 642.228 lei -67.380 lei 3
2017 617.611 lei -112.846 lei 3
2016 697.877 lei -20.453 lei 4
2015 534.861 lei -63.341 lei 4
2014 403.856 lei 514 lei 2
2013 256.700 lei -91.092 lei 2
2012 537.028 lei 25.195 lei 2
2011 432.653 lei 46 lei 2
2010 457.085 lei 18.494 lei 1
2009 279.635 lei 20.311 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 11 ani (2009–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 3.033 zile+2.774 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 0 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -538,84%−528,35 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 104.996,42%+104.720,48 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală −0,36 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -68.088,8%−68.047,97 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -104.896,42%−104.720,48 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 81.250 lei−132.826 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 126,36×+122,47 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -75,26%−66,65 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 31.799 din 47.591 firme active cu bilanț depus (CAEN 4711)
Vechime relativămai veche decât 60% dintre cele 91.170 firme active din sector
SectorCAEN 4711 · Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume361
Dintre care în procedură de insolvență3
Dintre care radiate (închise)350

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AN DY VIV COM SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AN DY VIV COM SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AN DY VIV COM SRL, cu sediul în Sat Albeşti Com. Albeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25288384, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J21/108/2009. Firma a fost înființată la data de 16 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun (CAEN 4711).

La ultima verificare, AN DY VIV COM SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 81.250 lei și un rezultat net de -437.811 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AN DY VIV COM SRL?

AN DY VIV COM SRL (CUI 25288384) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă AN DY VIV COM SRL în sectorul său?

AN DY VIV COM SRL ocupă locul 31.799 din 47.591 firme active cu bilanț depus în CAEN 4711 (Comerț cu amănuntul în magazine nespecializate, cu vânzare predominantă de produse alimentare, băuturi și tutun), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AN DY VIV COM SRL față de firmele din același domeniu?

AN DY VIV COM SRL este mai veche decât 60% dintre cele 91.170 firme active cu CAEN 4711.

Este AN DY VIV COM SRL o firmă activă?

Nu — AN DY VIV COM SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este AN DY VIV COM SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare AN DY VIV COM SRL (CUI 25288384) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în AN DY VIV COM SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AN DY VIV COM SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AN DY VIV COM SRL plătitoare de TVA?

Nu, AN DY VIV COM SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AN DY VIV COM SRL?

În anul 2022, AN DY VIV COM SRL a raportat o cifră de afaceri de 81.250 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AN DY VIV COM SRL?

Firmoscop analizează AN DY VIV COM SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Ialomiţa

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Ialomița →

Mergi mai departe

Firme din Ialomița

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.