Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › RONDONESI AUTO SRL

RONDONESI AUTO SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Coşbuc Com. Coşbuc
CUI 25336589 · J2009000159066
Atenție sporită Re-verificat · 30 august 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire RONDONESI AUTO SRL
CUI 25336589
Nr. Reg. Comerțului J2009000159066
Sediu Sat Coşbuc Com. Coşbuc, Bistriţa-Năsăud
Telefon 0761309725

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 30 august 2026.

Reprezentanți

POP IOAN · administratorPOP PAULA DAIANA IOANA · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareSUSPENDARE ACTIVITATE din data 18.09.2025
CAEN9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 30 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 30 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 30 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 30 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 30 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 30 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută RONDONESI AUTO SRL după CUI 25336589 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2024
149.615 lei
+119.0% vs 2023
Profit net 2024
-247.427 lei
-2792.4% vs 2023

Bonitate financiară

Marjă netă-165.4%
Față de sectorpeste 0% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 11.864 de firme din Repararea și întreținerea autovehiculelor care au depus bilanț pe 2024; mediana sectorului: 3,4%.

Mărime față de sector1 angajat · peste 27% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 13.080 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2024.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2013: 24.251 lei20132014: 16.026 lei20142015: 14.820 lei20152016: 13.473 lei20162017: 22.759 lei20172018: 56.452 lei20182019: 36.029 lei20192020: 83.067 lei20202021: 45.315 lei20212022: 26.698 lei20222023: 68.406 lei20232024: 149.615 lei2024
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2024 149.615 lei -247.427 lei 1
2023 68.406 lei 9.190 lei
2022 26.698 lei -8.935 lei
2021 45.315 lei -18.319 lei 2
2020 83.067 lei 9.074 lei 2
2019 36.029 lei -18.642 lei 1
2018 56.452 lei -13.098 lei 1
2017 22.759 lei -13.592 lei 1
2016 13.473 lei 2.097 lei
2015 14.820 lei 1.030 lei
2014 16.026 lei -8.252 lei
2013 24.251 lei -5.007 lei
2012 67.132 lei -4.806 lei 1
2011 68.999 lei -13.049 lei 1
2010 11.125 lei -4.245 lei 1
2009 18.453 lei -1.434 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 16 ani (2009–2024). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2024, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 990 zile−2.273 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 13 zile creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -165,38%−178,81 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 573,55%+456,79 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,17×−0,69 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -349,53%−351,28 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -473,55%−456,79 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 149.615 lei cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 2,11×+1,98 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 3,2×+3,06 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 114 zile−2.557 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -45,4%−62,9 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2024 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2024. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 6.321 din 9.897 firme active cu bilanț depus (CAEN 9531)
Vechime relativămai veche decât 84% dintre cele 15.996 firme active din sector
SectorCAEN 9531 · Repararea și întreținerea autovehiculelor →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume477
Dintre care în procedură de insolvență5
Dintre care radiate (închise)289

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru RONDONESI AUTO SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți RONDONESI AUTO SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

RONDONESI AUTO SRL, cu sediul în Sat Coşbuc Com. Coşbuc, are codul unic de înregistrare (CUI) 25336589, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000159066. Firma a fost înființată la data de 24 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Repararea și întreținerea autovehiculelor (CAEN 9531).

La ultima verificare, RONDONESI AUTO SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2024 a raportat o cifră de afaceri de 149.615 lei și un rezultat net de -247.427 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 30 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are RONDONESI AUTO SRL?

RONDONESI AUTO SRL (CUI 25336589) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 30 august 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă RONDONESI AUTO SRL în sectorul său?

RONDONESI AUTO SRL ocupă locul 6.321 din 9.897 firme active cu bilanț depus în CAEN 9531 (Repararea și întreținerea autovehiculelor), după cifra de afaceri.

Cât de veche este RONDONESI AUTO SRL față de firmele din același domeniu?

RONDONESI AUTO SRL este mai veche decât 84% dintre cele 15.996 firme active cu CAEN 9531.

Este RONDONESI AUTO SRL o firmă activă?

RONDONESI AUTO SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este RONDONESI AUTO SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, RONDONESI AUTO SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în RONDONESI AUTO SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru RONDONESI AUTO SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este RONDONESI AUTO SRL plătitoare de TVA?

Nu, RONDONESI AUTO SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a RONDONESI AUTO SRL?

În anul 2024, RONDONESI AUTO SRL a raportat o cifră de afaceri de 149.615 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu RONDONESI AUTO SRL?

Firmoscop analizează RONDONESI AUTO SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 30 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.