DUPROD OTIS SRL
Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.
Continuă cu Google — vezi raportul imediatsau cu emailul:
Îți trimitem un link de confirmare pe email — un click și gata, fără cod de tastat. Confirmarea îți creează un cont Firmoscop și înseamnă că accepți Termenii și Confidențialitatea. Poți scoate firma din listă oricând.
Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului
Date de facturare
Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.
Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 23 august 2026.
Reprezentanți
DUDU GHEORGHE · administratorVezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.
Identitate
Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 23 august 2026.
Ce am verificat și când
Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.
| Registrul Comerțului | În funcțiune | 23 august 2026 |
| Inactivitate fiscală (ANAF) | Nu figurează ca inactivă | 23 august 2026 |
| Insolvență (Registrul Comerțului) | Nicio procedură în snapshotul ONRC | 23 august 2026 |
| Dosare în instanță | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Buletinul Procedurilor de Insolvență | Se interoghează la verificarea completă | se verifică la cerere |
| Contracte publice (SEAP) | Nicio atribuire găsită pe acest CUI | 23 august 2026 |
| Modificări la Registrul Comerțului | Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare | 23 august 2026 |
| Gajuri și garanții (RNPM) | Nu avem încă datele — caută DUPROD OTIS SRL după CUI 25350435 | se verifică la cerere |
Bonitate financiară
Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.
Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.
Evoluție financiară
| An | Cifră de afaceri | Profit net | Angajați |
|---|---|---|---|
| 2025 | 20.131 lei | -137.217 lei | — |
| 2024 | 10.008 lei | -219.235 lei | — |
| 2023 | 1.300 lei | -195.677 lei | — |
| 2022 | 345.247 lei | -508.879 lei | — |
| 2019 | — | -50.605 lei | — |
| 2018 | — | -155 lei | — |
| 2017 | — | -788 lei | — |
| 2016 | — | -26.030 lei | — |
| 2015 | — | -8.656 lei | — |
| 2014 | 0 lei | -755 lei | — |
| 2013 | 0 lei | 0 lei | — |
| 2012 | 0 lei | -4.908 lei | — |
Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 12 ani (2012–2025). Gratuit, fără cont.
Indicatori financiari
Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.
Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.
Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel
Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.
Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.
Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult
Poziția în sector
| Rang după cifra de afaceri | locul 729 din 1.233 firme active cu bilanț depus (CAEN 3512) |
| Vechime relativă | mai veche decât 93% dintre cele 3.385 firme active din sector |
| Sector | CAEN 3512 · Producția de energie electrică din resurse regenerabile → |
Grup de firme
Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.
Întreabă Firmoscop beta
Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.
Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.
Vezi raportul complet de risc pentru DUPROD OTIS SRL
Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.
Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.
Confirmarea îți creează un cont Firmoscop (accepți Termenii și Confidențialitatea) și pune firma sub urmărire — te anunțăm gratuit dacă verdictul se schimbă. Poți renunța oricând.
Reprezinți DUPROD OTIS SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.
Obligații fiscale recurente
Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.
Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →
Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.
Mulțumim că ai trecut pe la noi
Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:
Ți-a fost de folos pagina asta?
Verifică altă firmă
Despre firmă
DUPROD OTIS SRL, cu sediul în Sat Hălchiu Com. Hălchiu, are codul unic de înregistrare (CUI) 25350435, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J2009000547089. Firma a fost înființată la data de 26 martie 2009 și are ca obiect principal de activitate Producția de energie electrică din resurse regenerabile (CAEN 3512).
La ultima verificare, DUPROD OTIS SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 20.131 lei și un rezultat net de -137.217 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 23 august 2026.
Întrebări frecvente
Ce verdict are DUPROD OTIS SRL?
DUPROD OTIS SRL (CUI 25350435) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 23 august 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.
Ce loc ocupă DUPROD OTIS SRL în sectorul său?
DUPROD OTIS SRL ocupă locul 729 din 1.233 firme active cu bilanț depus în CAEN 3512 (Producția de energie electrică din resurse regenerabile), după cifra de afaceri.
Cât de veche este DUPROD OTIS SRL față de firmele din același domeniu?
DUPROD OTIS SRL este mai veche decât 93% dintre cele 3.385 firme active cu CAEN 3512.
Este DUPROD OTIS SRL o firmă activă?
Da, la ultima verificare DUPROD OTIS SRL (CUI 25350435) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.
Este DUPROD OTIS SRL în insolvență?
Nu — la ultima verificare, DUPROD OTIS SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.
Pot avea încredere în DUPROD OTIS SRL?
Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru DUPROD OTIS SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.
Este DUPROD OTIS SRL plătitoare de TVA?
Da, DUPROD OTIS SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.
Care este cifra de afaceri a DUPROD OTIS SRL?
În anul 2025, DUPROD OTIS SRL a raportat o cifră de afaceri de 20.131 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.
Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu DUPROD OTIS SRL?
Firmoscop analizează DUPROD OTIS SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.
Cele mai mari firme din același domeniu, în Braşov
Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.
- ECOENERGIA SRL · Mun. Braşov · CA 27.988.600 lei
- SOLERA ENERGY GROUP S.R.L. · Mun. Săcele · CA 9.057.709 lei
- SOLARGIGA TECH S.R.L. · Mun. Făgăraş · CA 3.952.221 lei
- M.H.P.P. ENERGY SOMEŞ SRL · Sector 2 Mun. Bucureşti · CA 3.632.783 lei
- ALPIN SOLAR S.A. · Sat Sânpetru Com. Sânpetru · CA 3.355.650 lei
- BIO VOLT SRL · Sat Ucea de Sus Com. Ucea · CA 2.513.863 lei
Mergi mai departe
Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 23 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.