Sari la conținut
FirmoscopFirmeVrancea › AGVARIM GRUP SRL

AGVARIM GRUP SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sat Bătineşti Com. Ţifeşti
CUI 25592080 · J39/263/2009
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire AGVARIM GRUP SRL
CUI 25592080
Nr. Reg. Comerțului J39/263/2009
Sediu Sat Bătineşti Com. Ţifeşti, Vrancea
Telefon 0752243872

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

MONAC NICOLAE · administratorGAJIU VASILE · administratorBECCIU ANTONIO · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 22.05.2009
CAEN4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Formă de proprietateProprietate privata-capital privat autohton si strain

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută AGVARIM GRUP SRL după CUI 25592080 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2012
2.062.384 lei
+878.0% vs 2011
Profit net 2012
-2.318 lei
-244.7% vs 2011

Bonitate financiară

Marjă netă-0.1%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2009: 254.485 lei254K lei20092010: 190.209 lei190K lei20102011: 210.942 lei211K lei20112012: 2.062.384 lei2,1 mil. lei2012
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2012 2.062.384 lei -2.318 lei
2011 210.942 lei 1.602 lei
2010 190.209 lei 5.135 lei
2009 254.485 lei -52.295 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 4 ani (2009–2012). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2012, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 430 zile+314 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 421 zile+388 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -0,11%−0,87 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 102%−209,22 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,98×+0,66 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -0,1%−7,56 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2%+209,22 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Viteza de rotație a activelor 0,87×−8,95 cifra de afaceri ÷ active totale
Viteza de rotație a stocurilor 2.942,06×+2.863,64 cifra de afaceri ÷ stocuri
Zile de stocare 0 zile−5 stocuri ÷ cifra de afaceri × 365
Rentabilitatea costurilor -0%−0,89 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2012 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

18,1%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă mică — 1.415 din 7.803 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2012. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 7,6% la firmele de aceeași mărime · cu 10,5% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 73 din 432 firme active cu bilanț depus (CAEN 4675)
Vechime relativămai veche decât 61% dintre cele 834 firme active din sector
SectorCAEN 4675 · Comerț cu ridicata al produselor chimice →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru AGVARIM GRUP SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți AGVARIM GRUP SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

AGVARIM GRUP SRL, cu sediul în Sat Bătineşti Com. Ţifeşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25592080, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J39/263/2009. Firma a fost înființată la data de 25 mai 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu ridicata al produselor chimice (CAEN 4675).

La ultima verificare, AGVARIM GRUP SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2012 a raportat o cifră de afaceri de 2.062.384 lei și un rezultat net de -2.318 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are AGVARIM GRUP SRL?

AGVARIM GRUP SRL (CUI 25592080) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă AGVARIM GRUP SRL în sectorul său?

AGVARIM GRUP SRL ocupă locul 73 din 432 firme active cu bilanț depus în CAEN 4675 (Comerț cu ridicata al produselor chimice), după cifra de afaceri.

Cât de veche este AGVARIM GRUP SRL față de firmele din același domeniu?

AGVARIM GRUP SRL este mai veche decât 61% dintre cele 834 firme active cu CAEN 4675.

Este AGVARIM GRUP SRL o firmă activă?

AGVARIM GRUP SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este AGVARIM GRUP SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, AGVARIM GRUP SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în AGVARIM GRUP SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru AGVARIM GRUP SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este AGVARIM GRUP SRL plătitoare de TVA?

Nu, AGVARIM GRUP SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a AGVARIM GRUP SRL?

În anul 2012, AGVARIM GRUP SRL a raportat o cifră de afaceri de 2.062.384 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu AGVARIM GRUP SRL?

Firmoscop analizează AGVARIM GRUP SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Vrancea

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Vrancea

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.