Sari la conținut
FirmoscopFirmeHunedoara › HEADWAY ENVY SRL

HEADWAY ENVY SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Hunedoara
CUI 25658991 · J20/645/2009
Atenție sporită Re-verificat · 31 august 2026
RadiatăNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire HEADWAY ENVY SRL
CUI 25658991
Nr. Reg. Comerțului J20/645/2009
Sediu social Str. George Enescu nr. 18, bl. 111, sc. A, et. 1, ap. 10, Mun. Hunedoara, 331030
Telefon 0254712802

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 31 august 2026.

Reprezentanți

CASA DE INSOLVENTA HUNEDORA SPRL · lichidatorȘENDRONI AUREL · reprezentant al persoanei juridice

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareRADIERE din data 29.08.2023
CAEN4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 31 august 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului Radiată 31 august 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 31 august 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 31 august 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 31 august 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 31 august 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută HEADWAY ENVY SRL după CUI 25658991 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Solidă
scor 89/100
Cifră de afaceri 2022
10.633 lei
+31.0% vs 2021
Profit net 2022
-1.016 lei
+81.5% vs 2021

Bonitate financiară

Marjă netă-9.6%
Mărime față de sector1 angajat · peste 34% din sector

Mediana sectorului: 1 angajat, din 4.354 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2022.

Termen de plată sugeratdoar avans

Nu încheia contract — firma e radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. · Pierdere în ultimul an raportat. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2011: 54.643 lei20112012: 35.385 lei20122013: 26.648 lei20132014: 17.667 lei20142015: 27.279 lei20152016: 15.178 lei20162017: 23.014 lei20172018: 22.724 lei20182019: 21.076 lei20192020: 8.216 lei20202021: 8.108 lei20212022: 10.633 lei2022
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2022 10.633 lei -1.016 lei 1
2021 8.108 lei -5.497 lei 1
2020 8.216 lei -5.409 lei 1
2019 21.076 lei -10.721 lei 1
2018 22.724 lei -19.825 lei 1
2017 23.014 lei -11.718 lei 1
2016 15.178 lei -9.800 lei 1
2015 27.279 lei -9.649 lei 1
2014 17.667 lei -8.931 lei 1
2013 26.648 lei -9.501 lei 1
2012 35.385 lei -11.965 lei 1
2011 54.643 lei -6.776 lei 1
2010 28.076 lei -8.040 lei 2
2009 6.782 lei -12.133 lei 1

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 14 ani (2009–2022). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2022, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 7 zile−5.911 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -9,56%+58,24 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 100%−2.955,08 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală +0,97 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -513,13%−385,38 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială 0%+2.955,08 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.633 lei+2.525 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 53,7×+51,82 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -6,15%+33,17 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2022 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

12,2%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri pozitive, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 2.791 din 22.871 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2022. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · la fel ca media

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 7.056 din 8.882 firme active cu bilanț depus (CAEN 4771)
Vechime relativămai veche decât 67% dintre cele 18.545 firme active din sector
SectorCAEN 4771 · Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume429
Dintre care în procedură de insolvență15
Dintre care radiate (închise)377

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Numele acesta apare la destule firme încât aproape sigur sunt persoane diferite. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru HEADWAY ENVY SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți HEADWAY ENVY SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

HEADWAY ENVY SRL, cu sediul în Mun. Hunedoara, are codul unic de înregistrare (CUI) 25658991, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J20/645/2009. Firma a fost înființată la data de 11 iunie 2009 și are ca obiect principal de activitate Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate (CAEN 4771).

La ultima verificare, HEADWAY ENVY SRL figura ca radiată din registrul comerțului, deci nu mai există juridic. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2022 a raportat o cifră de afaceri de 10.633 lei și un rezultat net de -1.016 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 31 august 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are HEADWAY ENVY SRL?

HEADWAY ENVY SRL (CUI 25658991) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 31 august 2026. Firma e radiată din registrul comerțului — nu mai există juridic.

Ce loc ocupă HEADWAY ENVY SRL în sectorul său?

HEADWAY ENVY SRL ocupă locul 7.056 din 8.882 firme active cu bilanț depus în CAEN 4771 (Comerț cu amănuntul al îmbrăcămintei, în magazine specializate), după cifra de afaceri.

Cât de veche este HEADWAY ENVY SRL față de firmele din același domeniu?

HEADWAY ENVY SRL este mai veche decât 67% dintre cele 18.545 firme active cu CAEN 4771.

Este HEADWAY ENVY SRL o firmă activă?

Nu — HEADWAY ENVY SRL figurează ca radiată din registrul comerțului la data ultimei verificări, deci nu mai există juridic.

Este HEADWAY ENVY SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare HEADWAY ENVY SRL (CUI 25658991) figura ca radiată din registrul comerțului, nu în insolvență. Radierea înseamnă că firma nu mai există juridic; e, în majoritatea cazurilor, sfârșitul normal de viață al unei firme, nu o procedură de insolvență.

Pot avea încredere în HEADWAY ENVY SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru HEADWAY ENVY SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este HEADWAY ENVY SRL plătitoare de TVA?

Nu, HEADWAY ENVY SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a HEADWAY ENVY SRL?

În anul 2022, HEADWAY ENVY SRL a raportat o cifră de afaceri de 10.633 lei și un număr mediu de 1 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu HEADWAY ENVY SRL?

Firmoscop analizează HEADWAY ENVY SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Hunedoara

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Vezi topul: Comerț cu amănuntul în Hunedoara →

Mergi mai departe

Firme din Hunedoara

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Ce înseamnă o firmă radiată

De ce dispariția din registru e, de obicei, sfârșit normal de viață — și când nu e.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 31 august 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.