Sari la conținut
FirmoscopFirmeTeleorman › PROSERVICE GUARD SRL

PROSERVICE GUARD SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Sector 5 Mun. Bucureşti
CUI 25737424 · J40/2846/2013
Atenție sporită Re-verificat · 2 septembrie 2026
În funcțiuneInactiv fiscalDatorii ANAF · 1,5 mil. leiNeplătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire PROSERVICE GUARD SRL
CUI 25737424
Nr. Reg. Comerțului J40/2846/2013
Sediu social Cal. Ferentari nr. 111, Sector 5 Mun. Bucureşti, jud. MUNICIPIUL BUCUREŞTI, 51857

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 2 septembrie 2026.

Reprezentanți

MORARU IONUŢ DORIN · administrator

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareTRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2013
CAEN8010 · Activități de protecție și gardă
TVANeplătitoare
Inactiv fiscalDa
Datorii la buget (ANAF)1.499.709 lei la 30 iunie 2026

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 2 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 2 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Declarată inactivă fiscal 2 septembrie 2026
Restanțe la bugetul de stat Figurează cu 1.499.709 lei 30 iunie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 2 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 2 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută PROSERVICE GUARD SRL după CUI 25737424 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 24/100
Cifră de afaceri 2011
62.132 lei
+71.0% vs 2010
Profit net 2011
-67.890 lei
-963.9% vs 2010

Bonitate financiară

Marjă netă-109.3%
Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — firma e declarată inactivă fiscal în registrele oficiale. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în creștere.

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2010: 36.300 lei36K lei20102011: 62.132 lei62K lei2011
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2011 62.132 lei -67.890 lei 6
2010 36.300 lei -6.381 lei 4
2009 -2.631 lei

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 3 ani (2009–2011). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2011, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 490 zile+275 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 28 zile−41 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -109,27%−91,69 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 722,69%+599,57 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,14×−0,67 active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -587,94%−551,17 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -622,69%−599,57 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 10.355 lei+1.280 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 5,38×+3,29 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -52,21%−39,51 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2011 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

15,6%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri stabilă, firmă micro — 10.171 din 65.384 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2011. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 3,1% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 358 din 577 firme active cu bilanț depus (CAEN 8010)
Vechime relativămai veche decât 70% dintre cele 1.159 firme active din sector
SectorCAEN 8010 · Activități de protecție și gardă →

Istoric modificări (Registrul Comerțului)

  • 29 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alexandria → Sector 5 Mun. Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare stare juridică: radiată → TRANSFER(SOSIRE) din data 04.03.2013
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/371/2009 → J40/2846/2013
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Bucureşti → Teleorman
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Bucureşti Sectorul 5 → Municipiul Alexandria
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J40/2846/2013 → J34/371/2009
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu (județ): Teleorman → Bucureşti
  • 13 iulie 2026Schimbare sediu: Municipiul Alexandria → Bucureşti Sectorul 5
  • 13 iulie 2026Schimbare număr de înmatriculare: J34/371/2009 → J40/2846/2013

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru PROSERVICE GUARD SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți PROSERVICE GUARD SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

PROSERVICE GUARD SRL, cu sediul în Sector 5 Mun. Bucureşti, are codul unic de înregistrare (CUI) 25737424, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J40/2846/2013. Firma a fost înființată la data de 3 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Activități de protecție și gardă (CAEN 8010).

La ultima verificare, PROSERVICE GUARD SRL figura ca inactivă fiscal la ANAF. Nu este înregistrată ca plătitoare de TVA. Are datorii la bugetul de stat de aproximativ 1,5 mil. lei. În anul 2011 a raportat o cifră de afaceri de 62.132 lei și un rezultat net de -67.890 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 2 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are PROSERVICE GUARD SRL?

PROSERVICE GUARD SRL (CUI 25737424) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 2 septembrie 2026. Firma este declarată inactivă fiscal de ANAF.

Ce loc ocupă PROSERVICE GUARD SRL în sectorul său?

PROSERVICE GUARD SRL ocupă locul 358 din 577 firme active cu bilanț depus în CAEN 8010 (Activități de protecție și gardă), după cifra de afaceri.

Cât de veche este PROSERVICE GUARD SRL față de firmele din același domeniu?

PROSERVICE GUARD SRL este mai veche decât 70% dintre cele 1.159 firme active cu CAEN 8010.

Este PROSERVICE GUARD SRL o firmă activă?

PROSERVICE GUARD SRL este declarată inactivă fiscal de ANAF la data ultimei verificări.

Este PROSERVICE GUARD SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, PROSERVICE GUARD SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Are PROSERVICE GUARD SRL datorii la stat?

La ultima verificare, PROSERVICE GUARD SRL figura cu restanțe de 1.499.709 lei la bugetul de stat, conform listei de datornici ANAF. Restanțele la buget sunt semnalul de risc de plată numărul unu.

Pot avea încredere în PROSERVICE GUARD SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru PROSERVICE GUARD SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este PROSERVICE GUARD SRL plătitoare de TVA?

Nu, PROSERVICE GUARD SRL nu figurează ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a PROSERVICE GUARD SRL?

În anul 2011, PROSERVICE GUARD SRL a raportat o cifră de afaceri de 62.132 lei și un număr mediu de 6 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu PROSERVICE GUARD SRL?

Firmoscop analizează PROSERVICE GUARD SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Teleorman

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Teleorman

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Contribuabil inactiv

Ce declanșează declararea ca inactiv la ANAF și ce efect are pe facturi.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 2 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.