Sari la conținut
FirmoscopFirmeBistrița-Năsăud › NANIRA FOREST SRL

NANIRA FOREST SRL

Înființată în 2009 · 17 ani vechime · Mun. Bistriţa
CUI 25791512 · J06/348/2009
Atenție sporită Re-verificat · 5 septembrie 2026
În funcțiunePlătitoare TVA
Raportul PDF Verifică gratuit
Atenție sporită

Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Dosarele din instanță, bilanțurile și toate semnalele de risc — gratuit, într-un raport pe care-l pui la dosar. Re-verificăm periodic: dacă verdictul se schimbă, primești un email.

Continuă cu Google — vezi raportul imediat

sau cu emailul:

Aceleași date duc mereu la același verdict, fără estimări. Pentru fiecare lucru găsit vezi sursa oficială și data la care am verificat. Reverificăm periodic la ANAF, Registrul Comerțului, Ministerul Finanțelor și instanțe. Vezi ce am verificat și când → · metodologia verdictului

Date de facturare

Datele oficiale de identificare, gata de pus pe factură sau contract.

Denumire NANIRA FOREST SRL
Cod fiscal (CIF) RO25791512
Nr. Reg. Comerțului J06/348/2009
Sediu social Str. Arţarilor nr. 32, sc. A, ap. 17, Mun. Bistriţa, jud. BISTRIŢA-NĂSĂUD, 420136
Telefon 0765264919

Sursă: Registrul Comerțului (ONRC) · ANAF · actualizat 5 septembrie 2026.

Reprezentanți

MOGIN MARIA IRINA · administrator si reprezentant

Vezi la ce alte firme apar aceste nume și dacă vreuna e în insolvență — gratuit, cu un cont.

Identitate

StareINREGISTRAT din data 17.07.2009
CAEN1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului
TVAPlătitoare · validează intra-UE (VIES)
Inactiv fiscalNu

Registrul Comerțului (ONRC) și ANAF · index actualizat 5 septembrie 2026.

Ce am verificat și când

Fiecare sursă, cu rezultatul și data ei. Unde scrie „se verifică la cerere”, pagina asta nu a interogat sursa — deci nu putem spune nici că firma e curată acolo, nici că nu e.

Registrul Comerțului În funcțiune 5 septembrie 2026
Inactivitate fiscală (ANAF) Nu figurează ca inactivă 5 septembrie 2026
Insolvență (Registrul Comerțului) Nicio procedură în snapshotul ONRC 5 septembrie 2026
Dosare în instanță Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Buletinul Procedurilor de Insolvență Se interoghează la verificarea completă se verifică la cerere
Contracte publice (SEAP) Nicio atribuire găsită pe acest CUI 5 septembrie 2026
Modificări la Registrul Comerțului Nicio modificare de când urmărim firma — vei vedea schimbarea aici când apare 5 septembrie 2026
Gajuri și garanții (RNPM) Nu avem încă datele — caută NANIRA FOREST SRL după CUI 25791512 se verifică la cerere
Cât e de solidă financiar
Critică
scor 8/100
Cifră de afaceri 2025
136.527 lei
-46.0% vs 2024
Profit net 2025
-133.385 lei
-2146.1% vs 2024

Bonitate financiară

Marjă netă-97.7%
Față de sectorpeste 2% din sector · în ultimul sfert al sectorului

Comparat cu 1.889 de firme din Tăierea și rindeluirea lemnului care au depus bilanț pe 2025; mediana sectorului: 2,1%.

Mărime față de sector4 angajați · peste 64% din sector

Mediana sectorului: 2 angajați, din 2.055 de firme care au raportat numărul de salariați pe 2025.

Termen de plată sugeratdoar avans

Doar cu plata în avans — situația financiară e critică. · Capitaluri proprii negative — firma valorează pe hârtie mai puțin decât datorează. · Pierdere în ultimul an raportat. · Datoriile depășesc cifra de afaceri anuală. · Cifra de afaceri în scădere accentuată (-46%).

Calculate de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor. Scorul, plafonul și termenul sunt orientative, nu o recomandare de creditare.

Evoluție financiară

2014: 307.715 lei20142015: 423.349 lei20152016: 300.831 lei20162017: 270.832 lei20172018: 213.557 lei20182019: 234.324 lei20192020: 159.711 lei20202021: 155.314 lei20212022: 180.909 lei20222023: 140.895 lei20232024: 253.774 lei20242025: 136.527 lei2025
la cursul mediu BNR al fiecărui an; anii dinainte de 2011 rămân în lei
AnCifră de afaceriProfit netAngajați
2025 136.527 lei -133.385 lei 4
2024 253.774 lei 6.519 lei 4
2023 140.895 lei -101.469 lei 5
2022 180.909 lei -30.886 lei 4
2021 155.314 lei -150.330 lei 6
2020 159.711 lei -106.423 lei 8
2019 234.324 lei -121.685 lei 8
2018 213.557 lei -111.064 lei 9
2017 270.832 lei -115.420 lei 11
2016 300.831 lei -147.472 lei 16
2015 423.349 lei -75.506 lei 14
2014 307.715 lei -101.524 lei 15
2013 335.914 lei -69.258 lei 16
2012 496.063 lei 58.797 lei 14
2011 416.958 lei 42.041 lei 13
2010 414.871 lei 128.177 lei 10
2009 252.185 lei 136.962 lei 6

Ministerul Finanțelor — bilanțuri depuse · 17 ani (2009–2025). Gratuit, fără cont.

Indicatori financiari

Calculați din bilanțul pe 2025, cu formula alături — poți reface fiecare cifră din tabelul de mai sus. Interpretarea depinde de sector: ce e normal în distribuție e alarmant în servicii.

Durata de rambursare a datoriilor 2.610 zile+1.349 datorii totale ÷ cifra de afaceri × 365
Durata de recuperare a creanțelor 112 zile+53 creanțe ÷ cifra de afaceri × 365
Marja profitului net -97,7%−100,27 profit net ÷ cifra de afaceri × 100
Gradul de îndatorare 2.153,05%+1.025,98 datorii totale ÷ active totale × 100
Solvabilitatea generală 0,05× active totale ÷ datorii totale
Rentabilitatea activelor (ROA) -294,12%−302,5 profit net ÷ active totale × 100
Solvabilitatea patrimonială -2.053,05%−1.027,46 capitaluri proprii ÷ active totale × 100
Cifra de afaceri pe angajat 34.132 lei−29.312 cifra de afaceri ÷ număr de salariați
Viteza de rotație a activelor 3,01×−0,25 cifra de afaceri ÷ active totale
Rentabilitatea costurilor -49,15%−52,72 profit brut ÷ cheltuieli totale × 100

Calculați de Firmoscop din bilanțul pe 2025 depus la Ministerul Finanțelor.

Ce s-a întâmplat cu firmele care arătau la fel

24,9%

Dintre firmele care în 2021 aveau exact acest profil — capitaluri negative, pierdere, cifra de afaceri în cădere, firmă micro — 4.412 din 17.756 nu mai existau până în 2026: radiate sau intrate în procedură de insolvență.

Profilul acestei firme e citit din bilanțul pe 2025. Nu e o predicție despre ea, ci o numărătoare pe firmele care i-au semănat — o poți reface din bilanțurile Ministerului Finanțelor și din starea juridică de la Registrul Comerțului.

Reper: 12,5% la firmele de aceeași mărime · cu 12,3% mai mult

Poziția în sector

Rang după cifra de afacerilocul 872 din 1.741 firme active cu bilanț depus (CAEN 1610)
Vechime relativămai veche decât 55% dintre cele 3.800 firme active din sector
SectorCAEN 1610 · Tăierea și rindeluirea lemnului →

Grup de firme

Firme în care apar persoane cu același nume1

Legătura se face doar după numele reprezentanților: registrul public nu conține un identificator de persoană, deci lista poate cuprinde mai mulți oameni diferiți care poartă același nume. Nu e un istoric personal și nu trage nicio concluzie despre cineva anume.

Întreabă Firmoscop beta

Pune întrebarea cum ai formula-o pentru un coleg. Răspundem doar din datele publice de pe această pagină și îți arătăm sursa. Aici nu evaluăm riscul — pentru asta cere raportul complet.

Intră în cont ca să întrebi — gratuit, 20 de întrebări pe zi.

Vezi raportul complet de risc pentru NANIRA FOREST SRL

Dosarele din instanță și toate semnalele de risc cu sursa fiecăruia, verdictul explicat pas cu pas, plafonul de credit și termenul de plată sugerat — într-un PDF pe care îl pui la dosar când dai termen de plată.

Gratuit. Îți trimitem un link pe email — un click îl deschide și îți creează contul. Fără plată, fără card.

Reprezinți NANIRA FOREST SRL? Pune sigiliul Firmoscop pe site-ul tău, sau pune firma sub monitorizare ca să afli de orice schimbare.

Obligații fiscale recurente

Orientativ, pe baza datelor publice (statut TVA și semnal de angajați din ultimul bilanț). Regimul real — lunar sau trimestrial, microîntreprindere sau impozit pe profit, scutiri — depinde de opțiuni pe care nu le vedem; confirmă cu contabilul.

Declarația 112lunar, până pe 25
Decontul de TVA (D300)lunar, până pe 25
Declarația informativă D394lunar, până pe 30
Plata obligațiilor la bugetlunar, până pe 25
Situațiile financiare anuale (bilanț)anual, în jurul datei de 30 mai

Calendarul fiscal complet și scadențele care vin →

Derivat din statutul TVA publicat de ANAF și din ultimul bilanț depus la Ministerul Finanțelor.

Mulțumim că ai trecut pe la noi

Verdictul și datele de mai sus sunt gratuite, fără cont — asta rămâne așa. Un singur lucru îți cerem înapoi, și e un clic:

Ți-a fost de folos pagina asta?

Verifică altă firmă

Despre firmă

NANIRA FOREST SRL, cu sediul în Mun. Bistriţa, are codul unic de înregistrare (CUI) 25791512, și numărul de ordine în Registrul Comerțului J06/348/2009. Firma a fost înființată la data de 17 iulie 2009 și are ca obiect principal de activitate Tăierea și rindeluirea lemnului (CAEN 1610).

La ultima verificare, NANIRA FOREST SRL figura în funcțiune, fără procedură de insolvență. Este înregistrată ca plătitoare de TVA. În anul 2025 a raportat o cifră de afaceri de 136.527 lei și un rezultat net de -133.385 lei, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Registrul Comerțului (ONRC), ANAF și bilanțurile depuse la Ministerul Finanțelor · index actualizat 5 septembrie 2026.

Întrebări frecvente

Ce verdict are NANIRA FOREST SRL?

NANIRA FOREST SRL (CUI 25791512) are verdict roșu („Atenție sporită”) la verificarea din 5 septembrie 2026. Situație financiară critică, din ultimul bilanț depus. Recomandarea care iese din cifre e colaborarea doar cu plata în avans.

Ce loc ocupă NANIRA FOREST SRL în sectorul său?

NANIRA FOREST SRL ocupă locul 872 din 1.741 firme active cu bilanț depus în CAEN 1610 (Tăierea și rindeluirea lemnului), după cifra de afaceri.

Cât de veche este NANIRA FOREST SRL față de firmele din același domeniu?

NANIRA FOREST SRL este mai veche decât 55% dintre cele 3.800 firme active cu CAEN 1610.

Este NANIRA FOREST SRL o firmă activă?

Da, la ultima verificare NANIRA FOREST SRL (CUI 25791512) figura ca firmă în funcțiune, fără procedură de insolvență.

Este NANIRA FOREST SRL în insolvență?

Nu — la ultima verificare, NANIRA FOREST SRL nu figura cu procedură de insolvență la Registrul Comerțului. Raportul complet adaugă dosarele din instanță.

Pot avea încredere în NANIRA FOREST SRL?

Firmoscop nu dă o „notă de încredere”, ci un verdict de risc — verde, galben sau roșu — pentru NANIRA FOREST SRL, calculat determinist din surse oficiale (ANAF, Registrul Comerțului, portalul instanțelor, BPI), fiecare semnal cu sursa și data lui. Nu e un scor pe care trebuie să-l crezi pe cuvânt: dacă refaci raționamentul manual în aceleași registre publice, trebuie să obții același rezultat. Vezi verdictul curent și motivele pe această pagină înainte să-i dai termen de plată.

Este NANIRA FOREST SRL plătitoare de TVA?

Da, NANIRA FOREST SRL este înregistrată ca plătitoare de TVA conform ANAF.

Care este cifra de afaceri a NANIRA FOREST SRL?

În anul 2025, NANIRA FOREST SRL a raportat o cifră de afaceri de 136.527 lei și un număr mediu de 4 angajați, conform bilanțului depus la Ministerul Finanțelor.

Cum verific dacă pot lucra în siguranță cu NANIRA FOREST SRL?

Firmoscop analizează NANIRA FOREST SRL pe surse oficiale (Registrul Comerțului, ANAF, portalul instanțelor, BPI) și emite un verdict verde / galben / roșu cu semnalele detaliate. Profilul și verdictul sunt gratuite, fără cont; raportul complet, cu dosarele din instanță și bilanțurile pe ani, e gratuit cu un cont gratuit.

Cele mai mari firme din același domeniu, în Bistriţa-Năsăud

Firme active cu același cod CAEN din același județ, în ordinea cifrei de afaceri din ultimul bilanț.

Mergi mai departe

Firme din Bistrița-Năsăud

Clasamentul firmelor active din județ, după cifra de afaceri din bilanțuri.

Cum se citește bonitatea

Din ce se compune scorul de pe pagina asta și ce nu poate el spune.

Semnalele care prevestesc insolvența

Ce se vede în date înainte ca o firmă să intre în procedură.

Surse: Registrul Comerțului (ONRC), ANAF, Ministerul Finanțelor, Portalul instanțelor de judecată, Buletinul Procedurilor de Insolvență. Ultima actualizare a datelor: 5 septembrie 2026. Informațiile sunt orientative și provin din surse publice.